Inimesed

"Sarja selline edu tuleb endalegi üllatuseks."

„TŠERNOBÕL": maailma parimaks peetava seriaali eestlasest operaator: "Selline edu tuli endalegi üllatusena" (17)

Dannar Leitmaa, 2. juuni 2019, 10:21
VÕTE: kõrged ministrid käisid söekaevureid ohtlikule tööle värbamas.Foto: Liam Daniel

Tiksuv dosimeeter, hõõguv grafiit, plahvatanud tuumareaktor – Tšernobõli tuumakatastroofist valminud telesarja saadab katkematu kiidukoor. Filmiportaal imdb.com kasutajad nimetavad seda läbi ajaloo parimaks telesarjaks.

Ukraina-Valgevene piiril 1986. aasta kevadel juhtunud tuumakatastroof on siiani suurim inimtekkeline loodusõnnetus inimkonna ajaloos. Selle temaatika toomine teleseriaali oli USA telegigandi HBO poolt kindlasti riskantne samm, kuid hetkeseisuga on see ka igati ära õigustanud. Kriitikutelt kuuleb väga üksikuid etteheiteid, vaatajate arv kasvab iga osaga ja ilmselt saab seriaal teleauhindade jagamistel veel süle ja seljaga preemiaid. Mis eestlastele kõige olulisem, selle seriaali võttis suures osas kaamerapilti Ants Martin Vahur (39), kes tunnistab isegi, et sarja selline edu on tõeline üllatus.

„Ma vaatasin eile (neljapäeval, 30. mail – D.L.) ka kolm osa ära, sest ma polnud enne valmissarja vaadanud. See oli tõesti muljetavaldav, ise ka vaimustusin,“ tunnistab Vahur. „Kui seal sees olla, siis vaatad enamjaolt ikkagi tehnilist poolt, kuid seekord jäi vaadates veel võimsam mulje – see muusika, dosimeetrite krõbin, see grimm. Väga sünge tunne oli.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17. juuni 2019, 13:00
„Tšernobõli“ näitleja onu suri tuumakatastroofi tagajärjel
14. juuni 2019, 15:29
ASJA TUUMANI: Eestisse võib kerkida tuumajaam aastaks 2032
7. juuni 2019, 10:28
Hittsarja „Tšernobõl“ režissöör on 1990. aastate poptäht!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee