Tele

KULDGLOOBUSE VÕITJA! Maailma parimaks peetava seriaali „Tšernobõl“ eestlasest operaator: „Selline edu tuli endalegi üllatusena.“ (21)

Dannar Leitmaa, 6. jaanuar 2020 09:00
VÕTE: kõrged ministrid käisid söekaevureid ohtlikule tööle värbamas.Foto: Liam Daniel

Tiksuv dosimeeter, hõõguv grafiit, plahvatanud tuumareaktor – Tšernobõli tuumakatastroofist valminud telesarja saadab katkematu kiidukoor. Filmiportaal imdb.com kasutajad nimetavad seda läbi ajaloo parimaks telesarjaks. 

6. jaanuari varahommikustel tundidel nimetati „Chernobyl“ Kuldgloobuste auhinnatseremoonial aasta parimaks lühisarjaks. Avaldame seetõttu intervjuu eestlasest operaatori Ants Martin Vahuriga. Lugu ilmus esmakordselt 2. juunil 2019. aastal.

Ukraina-Valgevene piiril 1986. aasta kevadel juhtunud tuumakatastroof on siiani suurim inimtekkeline loodusõnnetus inimkonna ajaloos. Selle temaatika toomine teleseriaali oli USA telegigandi HBO poolt kindlasti riskantne samm, kuid hetkeseisuga on see ka igati ära õigustanud. Kriitikutelt kuuleb väga üksikuid etteheiteid, vaatajate arv kasvab iga osaga ja ilmselt saab seriaal teleauhindade jagamistel veel süle ja seljaga preemiaid. Mis eestlastele kõige olulisem, selle seriaali võttis suures osas kaamerapilti Ants Martin Vahur (39), kes tunnistab isegi, et sarja selline edu on tõeline üllatus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.01.2020
Renée Zellweger pälvis eluloofilmiga „Judy“ karjääri neljanda Kuldgloobuse
06.01.2020
KULDGLOOBUSED: õhtujuht viskas nalja nii prints Andrew’ kui Epsteini üle
06.01.2020
GALERII | Vaata, millised staarid tabasid Kuldgloobuste galal kleidivalikuga naelapea pihta
26.12.2019
Tšernobõli katastroofis ellujäänu: mind süüdistatakse pärast sarja eetrisolemist oma lapse surmas!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee