Inimesed

Mis tiivustab kaua koos elanud paare lõpuks ka ametlikku liitu sõlmima?

HILISABIELLUJAD: „Pärast kümmet koosoldud aastat tundsime, et aeg on abiellumiseks küps.“ (12)

Katrin Helend-Aaviku, 1. juuni 2019 10:49
KAUA OODATUD PULMAD: Helen ja Marten Ivarinen panid teineteisele abielusõrmused sõrme pärast kümneaastast kooselu. „Teadsime, et ühel päeval abiellume, kuid meil polnud paika pandud, millal see peaks juhtuma,“ meenutab Helen. Kindel oli paar aga selles, et kihlust nad ei venita – kui juba mõrsja kannab kihlasõrmust, peaks selle juurde kiiresti tulema ka abielusõrmus.Foto: Karmen Kärg

Mis tiivustab kaua koos elanud paare lõpuks ka ametlikku liitu sõlmima?

„Abielu on armastuse liit. See on meie mõlema jaoks loomulik ning püha. Väike hirm oli vaid selle ees, et paljud pärast pikka kooselu lõpuks abiellunud paarid lähevad kiirelt lahku. Jõudsime aga koos järeldusele, et meie siiski tahame toimida perekonnana kui üks tervik ega lase teiste ebaõnnestumistel ennast hirmutada,“ räägib paar, kes oli enne abiellumist elanud koos kümme aastat.

On paare, kes kunagi ei abiellu, on paare, kes abielluvad kõigest kuu pärast tuttavaks saamist, ja on neid, kes otsustavad alles pärast pikki aastaid koos elamist lõpuks teineteisele abielusõrmused sõrme panna. Ühegi valiku kohta ei saa öelda, et see oleks õige või vale. Kuniks kaks ühist elu jagavat inimest on samal meelel ja koos rõõmsad, ei omagi tähtsust, kas sahtlis muude tähtsate dokumentide kaustas on ka abielutunnistus või kui kaua see on seal juba olnud. Siiski on huvitav teada, miks pikalt koos elanud paarid võtavad ühel heal päeval nõuks ka ametlikult leivad ühte kappi panna. Neli paari jagavad oma mõtteid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.05.2019
Kuidas kauem elada? Tee oma abikaasa õnnelikuks!
09.04.2019
Kus unistaksid sina abieluettepaneku saada?
23.11.2018
Kaia Triisa abieluettepanekust: see oli peaaegu nagu filmis!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee