Inimesed

Kultuuriklubi „Heldeke!” loonud austraallane: nimeidee sain Miki Hiire koomiksist 

Terttu Jazepov, 29. mai 2019, 16:46
Dan RenwickFoto: Stanislav Moshkov

„Iga päev küsib keegi minult, miks ma siin elan. See on nii huvitav, sest ma oleksin nagu hull. Kuid ma ei ole hull – ma olen inimene, kes sündis Austraalias ja on elanud 20 aastat Euroopas ning sellest kaheksa aastat Eestis. See maa on täpselt õige suurusega – mul on sõbrad, perekond, töö, ma saan elada ilma autota ning reisida ilusates kohtades. Kõik on siin super,” räägib Dan Renwick (38), kes korraldab nii TaDaa! Festivali kui juhib Kalamajas asuvat kultuuriklubi „Heldeke!”.

„Paljud eestlased on Austraalias, aga see on saladus, et kui keegi läheb Eestist Austraaliasse, peab üks austraallane Eestisse tulema, et kaal oleks sama. Mehele, kellega mina elukohad vahetasin, meeldib Austraalias väga ja ta ei tule Eestisse tagasi. See tähendab, et ka mina ei lähe Austraaliasse tagasi,” naljatleb mees, miks ta juba peaaegu kümmekond aastat Eestis on elanud.

Dan on käinud rohkem kui 30 riigis ning räägib lisaks inglise ja eesti keelele ka saksa ja prantsuse keelt. Enne Eestisse tulekut elas Dan Austrias, kuid käis tihti tänavakunstietenduste tõttu Venemaal. „Minu eluplaan on, et reisin ilma lennukiga lendamata maailma läbi. Alustasin sellega 13 aastat tagasi Iirimaalt ja hakkasin reisima kaarti vaadates paremale poole. Olin neli aastat Austrias, kuid siis tundsin, et pean edasi liikuma. Siis vaatasin, mis on Skandinaaviamaadel ja Balti riikidel pakkuda. Läti ja Leedu tundusid küll väga huvitavad, aga tegin natuke uurimistööd ja vaatasin, et Eesti on Balti riikidest parim, kus elada. Tegin siin kahenädalase prooviperioodi, mille veetsin Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Otsustasin, et siin on väga hea, seega läksin tagasi Austriasse, võtsin oma auto ning sõitsin Eestisse.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. mai 2019, 10:56
Eestis tuuritab taas Baltimaade suurim tänavakunstifestival TaDaa!
14. juuni 2018, 15:23
Tänavatoit ja tänavaartistid Aparaaditehases
4. september 2017, 00:01
„Kas need on päris kujud? Vaata, ta liigutas!“ – pealinna uulitsapeol ärkasid skulptuurid ellu
30. mai 2017, 04:00
"Hindan väga, et Eesti inimesed julgesid võtta võõra austraallase enda elutuppa esinema."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee