„WEST SIDE STORY“: Georg Malviuse sõnul astub ta oma lavastusega loosse kootud vägivallale vastu sellega, et püüab seda tuua lavale veel intensiivsemalt, kaunimalt ja pühendunumalt kui iial varem. (Esiplaanil Nicole Deon, kes kehastas ühe peategelase Bernardo kallimat Anitat ja oli Lauri Liivi suur lemmik.)Foto: Tiina Kõrtsini
Jaanus Kulli 26. mai 2019 19:15
„Georg Malviuse „West Side Story“ lavastus, võttes arvesse praeguseid maailmas toimuvaid taustsüsteeme, mõjus hästi nüüdisaegsena,“ kiidab laulja Lauri Liiv maailmakuulsa muusikali reedel Estonias esietendunud lavaversiooni.

„See oli kuidagi hästi värske ja tänu sellele hakkas ta minu jaoks elama võib-olla rohkemgi kui mõni varasem nähtud lavastus,“ ütleb Lauri, kellele koos Jerome Robbinsi filmiversiooniga oli reedel Estonias kogetu seitsmes „West Side Story“ lavastus, mida ta on näinud. Kusjuures ühes neist, Vanemuises 2005. aastal esietendunud „West Side Story“ versioonis, on ta ka ise mänginud.

„Lavastus tervikuna oli väga tugev,“ rõhutab Lauri. „Suurepärane lavakujundus, mis Malviuse lavastuste puhul on alati olnud tugev trump. Ta võtab endale tiimi alati väga head tegijad, nagu ka seekord, kus kostüümi- ja dekoratsioonikunstnikuks on Ellen Cairns ja valguskunstnik on Palle Palmé. Suurepärane oli muidugi ka Adrienne Ǻbjörni koreograafia. Eriti äge oli see, et koreograafia oli väga keeruline ning et nii lauljad kui ka tantsijad said sellega võrdsel tasemel hakkama. Hästi lavastatud muusikali tunnus on see, kui sa ei tee enam vahet, kes on tantsija, kes laulja.

„Suurepärane lavakujundus, mis Georg Malviuse lavastuste puhul on alati olnud tugev trump,“ kiitis muusikalilaulja Lauri Liiv.  Foto: Tiina Kõrtsini

Küll aga pelgasin natuke, et kuidas ja kas ingliskeelne variant eestlastele kõlab,“ vihjab Lauri siinkohal sellele, et seekord on „West Side Story'l“ kaks truppi – ingliskeelne ja eestikeelne ning et esimesel esietendusel astusidki publiku ette just Inglise lauljad ja tantsijad. „Aga kõlas väga hästi. Kuigi lähen kindlasti vaatama ka eestikeelset versiooni, mistõttu ongi põnev võrrelda eri seltskondi. Igatahes esietenduse põhjal võib küll öelda, et inglastest peategelased olid väga õigesti valitud ja sobisid oma rollidesse hästi. Minu suureks lemmikuks osutus ühe peategelase Bernardo tüdruksõpra Anitat kehastav Nicole Deon. Mulle ta väga meeldis.“

Kuigi põhitrupp koosnes esietendusel Inglise lauljatest ja tantsijatest, oli lavastaja sellesse kaasanud ka Estonia enda lavajõude. „Mis oli samuti väga äge, sest võib-olla veel  paarkümmend aastat tagasi oleks siin märganud taseme vahet, aga täna mõjusid nii inglased kui ka eestlased väga profilt. Täiesti Broadway tase. Ansambel oli väga ühtlane ja see oli ülimalt positiivne,“ kiidab muusikalilaulja Georg Malviuse lavastust.

Kavalehel ütleb Malvius, et „West Side Story“ lavastamine Estonias langeb kokku olulise tähtpäevaga tema lavastajatöös Eestis, sest just 30 aastat tagasi tõi ta välja oma esimese Estonias tehtud lavastuse, milleks oli „Viiuldaja katusel“. Praeguseks on siin Malviuse käe all sündinud sellised muusikalid nagu „Ooperifantoom“, „Hüljatud“, „Miss Saigon“, „Mary Poppins“ ning lavastused nagu „Bent“, „Nicholas Nickleby“ ja „Armunud Shakespeare“.