Foto: Martin Ahven
Anu Saagim 26. mai 2019 11:11
25. mail naasis Eesti pikima ajalooga moesündmus oma koju – EESTI KUNSTIAKADEEMIASSE. Uues hoones said taas kokku moeloojad ja publik, ambitsioonikas disain ja kriitilise pilguga žürii, pulbitsev energia ja mänguline mood.

Vaata suurt pildigaleriid ja saa osa taasühinenud EKA võimsast sünergiast ning vaata pilte enneolematult ägedast moeshwost!

25. mail sai Eesti Kunstiakadeemias näha 17 disaineri lennukaid kollektsioone

Ülekaalukalt on tänavuste ERKI disainerite seas esindatud Kunstiakadeemia tudengid – finalistide sekka jõudis tervelt 14 EKA-st pärit moeloojat. Veel sai näha üht kollektsiooni Tartu Kõrgema Kunstikooli disaineritelt, üht Leedust ning üht Lätist.

Noorte moeloojate loomingut hindas tänavu rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid teiste hulgas ka Varssavi Kunstiakadeemia moeosakonna juht ning Poola Vogue’i esindaja Janusz Noniewicz, New Yorki disainiülikooli Parsonsi disaini– ja moeuuringute professor Hazel Clark ning Eesti üks edukamaid moeloojaid Roberta Einer.

ERKI Moeshow toimus tänavu juba 32. korda ja üle kümne aasta leidis legendaarne show taas aset Eesti Kunstiakadeemias - EKA vastvalminud uues hoones Põhja Puiestee ja Kotzebue nurgal. Tänavuse ERKI juhtmõtteks oli TAAS KOOS, mis tõstab esile taasühendatud Kunstiakadeemia tudengite koos olemise rõõmu ja jõu.

Võidu viis koju andekas noor moelooja ja stilist ning ka Hõbenõel 2018 võitja Katrin Aasmaa kollektsiooniga “PROSTA KAPUSTA”

Foto: Una Berzina (Martin Ahven)

Teise koha pälvis Läti disainer Una Berzina kollektsiooniga "STORIES.PART I"

Foto: Kertu Kivistik (Martin Ahven)

Ning kolmanda koha Kertu Kivisik kollektsiooniga.
"(V)ALGUS".

Foto: Mary-Ly Kapp (Martin Ahven)

Kuulutati välja ka kolm eriahunida. Tradehouse Ilukaubamaja parima look’i eriauhinna pälvis Mari-Ly Kapp.

Foto: Cärol Ott (Martin Ahven)

Teise eriauhinna, praktikakoha Roberta Eineri stuudios sai Cärol Ott.

Foto: Karl-Christoph Rebane (Martin Ahven)
undefined Foto: Martin Ahven

Žürii poolt spontaanseks kolmandaks eriauhinnaks oli äramainimine Poola Vogue’is, mille pälvis Karl-Christoph Rebane.

Vaata megasuurt pildigaleriid!