ERKI moeshow 2019 võitja Katrin AasmaaFoto: Martin Ahven
Anu Saagim 26. mai 2019 10:26
Laupäeva, 25. mai õhtul toimus aasta oodatuim moesündmus - ERKI Moeshow. Eesti Kunstiakadeemias tulid legendaarsel moesündmusel esitlusele 17 kollektsiooni nii Eestist kui välismaalt. Võidu viis koju andekas noor moelooja ja stilist ning ka Hõbenõel 2018 võitja Katrin Aasmaa kollektsiooniga “PROSTA KAPUSTA”

 Vaata videot!

ERKI moeshow 2019 võitja on Katrin Aasmaa

 

Tänavuse ERKI žüriisse kuulus mainekas seltskond. Teiste seas Poola Vogue’i esindaja Janusz Noniewicz, Hazel Clark New Yorki Parsonsi disainiülikoolist, Annamari Vänska Aalto Ülikoolist, ehtekunstnik Tanel Veenre, kodumaised moeloojad Roberta Einer ja Liisi Eesmaa, Aasta Disainer 2017 Helene Vetik ning ajakirja Säde peatoimetaja Kristi Pärn-Valdoja.

Žüriiliige Janusz Noniewicz ütles enne üritust, et ootab ERKI Moeshow’lt uusi viise, kuidas maailma läbi moe vaadata. “Moe-eriala üliõpilastele on alati suured ootused. Me tahame, et noored disainerid näitaksid meile midagi täiesti uut, mida pole kunagi varem nähtud. Minu jaoks on aga huvitav noorte hääl. Tänapäeva moes ei ole olulised uued asjad, uued vormid, vaid uued vaatenurgad maailmale meie ümber. Mind huvitab, kust ammutavad noored Eesti moeloojad inspiratsiooni, milliseid probleeme nad tahavad oma loomingus käsitleda ning kui valjult nad söandavad oma isiklikku positsiooni väljendada,” sõnas Noniewicz.

Sel aastal oli ERKI moeshow juhtmõtteks “TAAS KOOS”

Juba 32. korda toimunud moedemonstratsioon leidis taas aset oma sünnikohas, Eesti Kunstiakadeemias. Olgugi, et maja füüsiline asukoht on muutunud, on EKA vaim jäänud samaks. Tänavune ERKI juhtmõte soovibki esile tõsta taasühendatud Kunstiakadeemia tähtsust ning koos tegemise rõõmu ja jõudu.

Show peakorraldaja Karin Kiigemägi sõnul oli ERKI Moeshow toimumine uues EKA majas omaette väljakutse: “Pidime välja mõtlema, kuidas mahutada moelavastus Kunstiakadeemia maja ruumi selliselt, et võimalikult paljud saaksid show’d vaatama tulla ja sealjuures ka ennast hästi tunda. Teisalt aga tõi ERKI toimumine EKA majas, taas oma kodus, endaga kaasa just uut energiat ja hingamist,” lisas Kiigemägi.

ERKI moeshow 2019 - Katrini ema Tiina; ÕLi loovjuht Anu Saagim; ERKI Moeshow võitja Katrin Aasmaa Foto: Martin Ahven

ERKI moeshow peaauhinnaks oli 1500€ suurune preemia ning osalemine rahvusvahelisel noorte disainerite konkursil Kiievis. Varasematel aastatel on ERKI võitjateks olnud näiteks praegune Ivo Nikkolo disainer Frida Jõe ning Kuldnõel 2018 võitja Kristel Kuslapuu.

Suurejoonelisele moedemonstratsioonile järgnes äge afterparty, kui  Kunstiakadeemia maja täitus rütmidega igale maitsele. Lavale astusid Mick Moon & YASMYN, YUNG $EMPER & manna ja teised. 

Tallinna moenädal; Katrin Aasmaa Foto: Erlend Štaub