Režissöör Éric Toledano, näitleja Reda Kateb ja režissöör Olivier Nakache Foto: Erlend Štaub
Erlend Štaub, Cannes | Gerly Mägi 25. mai 2019 17:51
Cannes'i festival hakkab selleks korraks läbi saama. Festivali lõpufilmiks valiti Prantsuse komöödia "Erilised" ("Hors normes"), mille tegijad juhivad tähelepanu autistlikele noortele ja nende abistamise vajadusele.

Filmi režissöörid on Olivier Nakache ja Éric Toledano, kelle teos "1+1" sai 2011. aastal kinosõprade üheks lemmikuks ja üleilmseks fenomeniks. See oli südantsoendav lugu rikkast, halvatud riskiarmastajast (Francois Cluzet), Prantsuse kõrgklassi musternäidisest, kelle maailm pöörati pea peale, kui ta palkas enda hooldajaks noore, elurõõmsa, mustanahalise, moslemist eksvangi (Omar Sy). Kahe mehe koostööst sai alguse sõprus, mis ületas kõik sotsiaalsed, varalised ja muud barjäärid, mis nende vahel olid.

Näitleja Alban Ivanov Foto: Erlend Štaub

Nakache ja Toledano uus film "Erilised" on aga sotsiaalne komöödia, mis põhineb tõestisündinud lool. Stephane Benhamou ja Daoud Tatou on sõbrad, kellel on erinevad religioossed vaated, ent sellest hoolimata tegid koos ära midagi suurt – lõid organisatsiooni autistlike noorte abistamiseks. 

Festivali korraldajate sõnul lisati "Erilised" programmi viimasel minutil ning seda näidatakse väljaspool põhivõistlusprogrammi. Film juhib tähelepanu tänapäevastele sotsiaalsetele probleemidele, mille keskmes on kollektiivne maailm: sotsiaaltöötajad, vabatahtlikud ja tervishoiutöötajad, kes püüavad hoolt kanda autistlike teismeliste eest.

Olivier Nakache, Alban Ivanov, Benjamin Lesieur, Éric Toledano ja Bryan Mialoundama Foto: Erlend Štaub

Filmis mängivad Vincent Cassel, Reda Kateb, Lyna Khoudri, Aloïse Sauvage Aloïse Sauvage, Darren Muselet ja Bryan Mialoundama. Kinolevisse jõuab film oktoobris.