Raamat

Rootsi krimikirjanik Emelie Schepp: on suur õnn, et mu sõprade hulgas on uurijaid, advokaate ja prokuröre (6)

Katrin Helend-Aaviku, 25. mai 2019 00:01
LOODAB UNISTUSTE TÄITUMIST: „Minu suurim unistus kirjanikuna on, et minu raamatutest sünniks telesari,“ ütleb Rootsi krimikirjanik Emelie Schepp.Foto: Thron Ullberg

„Kui alustan uut kriminaalromaani, tean alati, mis on selle kõige esimene ja kõige viimane lause. Kuigi on selge, kuhu mu lugu välja jõuab, valib minu tegelane Jana vahel ise hoopis oma suuna, mis on peaaegu alati parem kui see, mis mina tema jaoks algul plaanisin,“ räägib Rootsi menukirjanik Emelie Schepp, kes ühel heal päeval seitse aastat tagasi otsustas teha oma elus kannapöörde, astuda tundmatusse ja kirjutada oma esimene krimiromaan.

Nüüdseks on tema sulest ilmunud juba neli raamatut. Lood, kus mõrvu lahendab musta minevikuga värvikas prokurör Jana Berzelius on saanud kuulsaks kogu maailmas ja neid on tõlgitud rohkem kui 30 keelde, sealhulgas ka eesti keelde.

Kuus aastat tagasi ilmus teie esimene krimiromaan „Märkta för livet“, eesti keeles „Igaveseks märgitud“. Seda müüdi 40 000 eksemplari vaid kuue kuuga! Kas oskasite sellist edu oodata, oli see teie jaoks suur üllatus?

Lootsin loomulikult, et lugejatele meeldib minu lugu keerulise iseloomuga prokurörist Jana Berzeliusest. Aga ma ei osanud uneski näha, et paar aastat hiljem on üle kogu maailma müüdud 1,5 miljonit raamatut! Ja siiani ei suuda ma uskuda, et Rootsis on lugejad hääletanud mind juba kolm aastat järjest aasta parimaks krimikirjanikuks! See on uskumatu! Ja mulle väga suur au.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.05.2019
David Lagercrantz: Millenniumi sarja olen kirjutanud hirmu ja kirega
23.05.2019
AINULT ÕHTULEHES! ENDINE TELETUPS: „Kostüümi sees oli väga palav – väntasime sarja suvel ja võttepäevad olid 11tunnised.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee