Inimesed

KIIRGUSSPETSIALIST: „Me kõik kannatame kiirguse tõttu, lihtsalt kõik ei ole nii tundlikud.“ (40)

Sirje Presnal; Anu Saagim, 13. juuni 2019 00:01
VÕRGUST VÄLJA. Olle on võrgutamatu poiss, kes teeb kõike risti vastupidi sellele, mida üldiselt heaks tavaks arvatakse.Foto: Martin Ahven
„Läks aega kõigest kolm nädalat, et mu haigus taanduks. Selleks oli vaja kaht asja – võimalust öösel kiirgusvabas kohas magada ja võtta telefon püksitaskust välja,“ kirjeldab iseõppinud insener ja leiutaja Olle Kitsing oma „imelist“ paranemist 12 aastat kestnud nahahaigusest. Eestis lubatud andmesidekiirguse piirmäär ületab soovituslikku tervisesõbralikku maksimumi 10 000 korda. Mida meiega tehakse – inimkatseid või?

Olle (34) on muutnud oma elu nii kiirgusevabaks kui võimalik. Selleks sundis teda haigus, millele ei arstid ega tema ise ei suutnud tosin aastat selgitust leida. Tervenemine sai alguse siis, kui ta end piltlikult öeldes võrgust välja logis. Nüüd valmistab noor mees kiirgusvabu juhtmeid ja telefonilaadijaid, käib kodudes kiirgustaset mõõtmas ning unistab lastele nutivõõrutuslaagri korraldamisest. Ta on kindel, et tema 12 aastat kestnud ravile allumatu atoopiline dermatiit (krooniline nahapõletik) oli, vähemalt osaliselt, tingitud mobiiltelefonist püksitaskus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.05.2019
„PUUDUTA MIND“ | Nutimaailm, kiirgus ja 5G – isegi kui sa neist ei tea, on need olemas
16.04.2019
„PUUDUTA MIND“ 78. SAADE | Leiutaja Olle Kitsing kummutab väited, justkui oleks UV kiirgus meile kahjulik