Inimesed

GALERII | ÕL CANNES’IS: Sylvester Stallone lasi fotograafide ees looma välja (1)

Erlend Štaub, Cannes | Gerly Mägi, 24. mai 2019 16:23
Sylvester StalloneFoto: Erlend Štaub
Cannes'i festivali eelviimaseks päevaks kutsuti külla paljude lapsepõlve suur kangelane ja eeskuju Sylvester Stallone. Ent maailma meedia kaamerate ette tulid teisedki filmimaailma tegijad.
  • "The Traitor"

Itaalia režissööri Marco Bellocchio film, mis linastub festivalil põhiprogrammis ja võistleb kuldse palmioksa auhinna eest. Bellocchio on tuntud selle poolest, et armastab kinolinale tuua psühhodraamasid ja katkeid Itaalia ajaloost. Ka see film pole erand. Põhiprogrammis linastuv ja kuldse palmioksa auhinna eest võitlev "Reetur" jutustab loo mafioosost Tommaso Buscettast (Pierfrancesco Favino) ning sellest, kuidas ta kurikuulsa Cosa Nostra liikmena murdis Sitsiilia maffia vaikimisvannet. Filmis mängivad veel Maria Fernanda Candido, Fausto Russo Alesi, Fabrizio Ferracane ja Luigi Lo Cascio.

Näitleja Maria Fernanda Candido, rezissöör Marco Bellocchio ja näitleja Pierfrancesco FavinoFoto: Erlend Štaub
  • "It Must Be Heaven"

Iisraeli režissööri Elia Suleimani film, mis linastub festivalil põhiprogrammis ja võistleb kuldse palmioksa auhinna eest. Filmis mängivad nätilejad Raia Haidar, Yasmine Hamdan, Yasmine Haj, Dadi Sakr, Tarik Kopty, Karim Ghneim, Gael Garcia Bernal, Vincent Maraval, Edouard Weil, Laurine Pelassy, Thanassis Karathanos, Martin Hampel, Serge Noel, Zeynep Ozbatur Atakan, Fatma Hassan Alremaihi ja Hanaa Issa.

Näitleja Gael Garcia Bernal, režissöör Elia Suleiman ja muusik Yasmine HamdanFoto: Erlend Štaub
  • Sylvester Stallone

72aastane "Rocky" ja "Rambo" täht on filmimaailmas tuntud madinafilmide legendina. Cannes'i festivalil on Stallone seetõttu, et osaleb Rendez-vous üritusel. See tähendab, et ta räägib oma elust ja tegemistest ning vastab publiku küsimustele. Üritus on igal aastal väga populaarne, kuna seal saavad osaleda kõik soovijad, kes saali mahuvad, sõltumata staatusest, rollist või akrediteeringust.

Sylvester StalloneFoto: Erlend Štaub
  • Lühifilmide žürii

Catalin Mitulescu (Rumeenia), Stacy Martin (Prantsusmaa), Claire Denis (Prantsusmaa), Eran Kolirin (Iisrael), Panos H. Koutras (Kreeka).

Lühifilmide zürii – Catalin Mitulescu, Stacy Martin, Claire Denis, Eran Kolirin, Panos H. KoutrasFoto: Erlend Štaub

  • Režissöörid, kes võistlevad lühifilmide programmis

Vanessa Dumont (Prantsusmaa), Elin Overgaard (Šveits), Agnes Patron (Prantsusmaa), Agustina San Martin (Argentiina), Chloe Sevigny (USA), Erenik Beqiri (Albaania), Dekel Berenson (Iisrael), Nicolas Davenel (Prantsusmaa), Teemu Nikki (Soome), Yona Rozenkier (Iisrael), Federico Luis Tachella (Argentiina), Vasilis Kekatos (Kreeka).

Chloe SevignyFoto: Erlend Štaub

Samal teemal

20.09.2019
Stallone 5. Rambo-filmist: „Sõdalane ei leia eales rahu.“
27.05.2019
ÕL CANNES’IS | Sten-Kristjan Saluveer: Cannes’i festivali filmituru tehnoloogia on suuresti ehitatud Eestis
26.05.2019
GALERII | ÕL CANNES’IS: viimasel punavaibal nägi eredamaid Hollywoodi tähti, liba-Jacksonit ja Eesti lumelauakuningannat
25.05.2019
GALERII | ÕL CANNES’IS: festivali lõpufilm on pisarakiskuja, mille keskmes on autistlikud noored

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee