Müstika

PÄEVA KASUTU FAKT | Kõrge libiido päästis Hollywoodi suurima staari massimõrvari ohvriks langemisest (2)

Ohtuleht.ee, 24. mai 2019, 12:00
Jacqueline Bisset ja Steve McQueen filmis "Bullitt".Foto: Mary Evans Archive/Scanpix
Igal tööpäeval kell 12.00 toob Õhtuleht lugejateni ühe fakti. Tõenäoliselt pole sel mingit pistmist päevasündmustega ega praktilist väärtust. Kasutu fakti ainus eesmärk on avardada silmaringi ja/või pakkuda meelelahutust.

Steve McQueen oli möödunud sajandi 60ndatel Hollywoodi kõige tuntum hurmur ja iluspoiss – umbes nagu George Clooney ja Brad Pitt selle sajandi algul. Tema suurim hitt oli 1968. aastal ekraanidele jõudnud „Bullitt“, mille kuulus tagaajamisstseen San Francisco tänavail on viimase poolsajandi jooksul pakkunud inspiratsiooni kõikidele tänapäevastele autofilmidele nagu näiteks „Kiirete ja vihaste“ saaga.

Samal teemal

Et McQueen oli ilus ja populaarne, leidus tal silmarõõme jalaga segada. Filmistaar oli küll parajasti abielus Neile Adamsiga, kuid lõi samas usinasti üle aisa – näiteks kohtas ta 1969. aasta 9. augustil ühte „tibukest“ ja otsustas oma õhtu plaanid jätta kus see ja teine ning hoopis näitsikuga aega veeta.

„Selle tüdrukuga kaasa minek päästis ta elu,“ meenutas Adams hiljem. Nimelt pidi McQueen minema õhtustama näitlejanna Sharon Tate’i juurde. Samal õhtul tungis majja massimõrvar Charles Manson oma jüngritega ning tappis Tate’i ja veel neli inimest – viis, kui arvestada, et Tate oli viimast kuud rase.

Libiido kinkis nõnda McQueenile 11 lisa-aastat. Vähki põdenud filmitäht lahkus siit ilmast 50aastasena.

Allikas: Esquire.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee