Lily LuikFoto: Erlend Štaub
Erlend Štaub, Cannes | Gerly Mägi 23. mai 2019 22:47
Cannes'i festivalil linastus Itaalia film "Reetur", mille esilinastuse punasel vaibal võis Orlando Bloomile ja Leonardo DiCapriole lisaks näha ka meie kodumaa kaunitari – jooksvate kolmikute õde Lily Luike.

DiCapriole on see juba kolmas õhtu järjest punavaibal käia, kahel korral neist staarkülalise ning ühe korra näitlejana. Ka Orlando Bloom osales filmilinastusel külalisena.

Leonardo DiCaprio, Orlando Bloom Foto: Erlend Štaub

"Reetur" ("The Traitor") on režissöör Marco Bellocchio film. Bellocchio on tuntud selle poolest, et armastab kinolinale tuua psühhodraamasid ja katkeid Itaalia ajaloost. Ka see film pole erand. Põhiprogrammis linastuv ja kuldse palmioksa auhinna eest võitlev "Reetur" jutustab loo mafioosost Tommaso Buscettast (Pierfrancesco Favino) ning sellest, kuidas ta kurikuulsa Cosa Nostra liikmena murdis Sitsiilia maffia vaikimisvannet. 

"Mulle meeldib selle Tommaso karakteri juures see, et ta pole ohver ega ka kangelane. Ta on väga sihikindel mees, kes on pidevalt jooksus. Ta on ellujääja," kirjeldas Bellocchio oma filmi põhikangelast ajakirjale Variety.

Pierfrancesco Favino Foto: Erlend Štaub

Ent meile tähelepanuväärsem külaline on hoopis eestlanna Lily Luik, kes püüdis punavaibal pilke imelises türkiissinises Iris Janvieri kleidis.

Lily Luik Foto: Erlend Štaub

Keda punavaibal näha võis ning milliseid kostüüme nad kandsid, vaata galeriist!