Inimesed

Veikko Täär: minu DNAs on kindlasti koorilaulja geen (4)

Anu Saagim, 23. mai 2019, 20:16
Veikko TäärFoto: Ardo Kaljuvee

Igal aastal Eesti erinevas paigas toimuv taasiseseisvumise laulupidu "Vaba Rahva Laul" peetakse sel aastal 17. augustil Pärnus. Õhtu juht Veikko Täär rääkis selle sündmusega seotud mälestustest ja tunnetest.Veikko, oled hinnatud näitleja ja õhtujuht. Eesti taassünnipäevale pühendatud laulupeo "Vaba Rahva Laul" korraldajad andsid teada, et nõustusid ka tänavust pidu juhtima. Kui oluline õhtu see sinu enda jaoks on? 

Ma tänan heade sõnade eest! Minu jaoks on 20. augusti tähendus oluline olnud ning iga aastaga üha olulisemaks muutunud. Noorukina sel ajal nende sündmuste sees olles ei osanud aimata, millised suured ja üliolulised otsused võeti vastu Toompeal ja kuidas nendeni jõuti. Nüüd, kus sellest on möödunud juba üle veerandsajandi, hakkab selle tähendus ja olulisus rohkem kohale jõudma.

"Vaba Rahva Laul" on väga tänuväärt algatus, mis on kujunenud traditsiooniks. Saaremaalt alustatuna on see jõudnud mandrile ning iga aastaga leidnud üha rohkem poolehoidjaid nii esinejate kui kuulajate seas. Paistab, et eestlastele meeldib mõnel korral aastas laulda end ühtseks, "Vaba Rahva Laul" annab selle üleva võimaluse. Olen väga tänulik, et mulle on nii mõnelgi korral usaldatud selle meeliülendava kontserdi juhtimine. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. märts 2019, 00:01
Veikko Täär: mõistan, et ma pole enam 25aastane rüütel, kes paneb noortel naistel kohe silmad särama
14. märts 2019, 15:42
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Kas salamisi ligihiiliv keskiga on taltsutanud ka ühe Eesti ihaldusväärseima poissmehe Veikko Tääri?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee