Inimesed

GALERII | ÕL CANNES’IS: vanus on kõigest number! Festival lööb särama nii noored kui ka vanad 

Erlend Štaub, Cannes | Gerly Mägi, 21. mai 2019, 20:35
Foto: Erlend Štaub
Cannes'i festivali kaheksas päev tõi maailma meedia kaamerate ette mitme filmi staarid, aga ka noored ja andekad näitlejad, kellele korraldajad soovivad rohkem avalikku tähelepanu pöörata. Niisiis on vanus pelgalt number – pole tähtis, kui vana oled või millise kogemusega, Cannes'is saad silma paista võrdselt koos teistega.

  • "Frankie"

USA film, mis linastub festivalil põhivõistlusprogrammis ja võistleb kuldse palmioksa auhinna nimel. Režissöör on Ira Sachs, filmis mängivad näitlejad Isabelle Huppert, Jeremie Renier, Pascal Greggory ja Ariyon Bakare, stsenarist Mauricio Zacharias.

Foto: Erlend Štaub
  • "Haut les filles"

Prantsuse dokumentaalfilm, mida näidatakse Cannes'is vabas õhus rannakinos. Režisöör Francois Armanet, näitlejad ja lauljad Camelia Jordana, Jeanne Added, stsenarist Bruno Bayon.

Foto: Erlend Štaub
  • "Beautiful Age"

Prantsuse film, mida näidatakse festivalil põhiprogrammi väliselt. Režissöör Nicolas Bedos. Näitlejad Fanny Ardant, Doria Tillier, Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Michael Cohen. Produtsendid Francois Kraus ja Denis Pineau-Valencienne. Punase vaiba galeriid filmi linastuselt saad vaadata SIIT.

Foto: Erlend Štaub
  • "The Bears' Famous Invasion of Sicily"

Itaalia film, mis linastub kõrvalprogrammis Un Certain Regard. Režissöör Lorenzo Mattotti. Näitlejad Leila Bekhti ja Arthur Dupont.

Foto: Erlend Štaub

  • "Young Ahmed"

Belgia film linastub põhiprogrammis ja võistleb kuldse palmioksa auhinna eest. Režissöörid on Jean-Pierre ja Luc Dardenne. Filmis mängivad Idir Ben Addi, Olivier Bonnaud, Myriem Akheddiou, Victoria Bluck, Claire Bodson ja Othmane Moumen.

Foto: Erlend Štaub
  • "Nina Wu"

Myanmari film, mis linastub kõrvalprogrammis Un Certain Regard. Režissöör on Midi Z, filmis mängivad Taiwani näitlejad Wu Ke-Xi, Hsia Yu-Chiao ja Sung Yu-Hua.

Foto: Erlend Štaub
  • "Fire Will Come"

Prantsuse film, mis linastub kõrvalprogrammis Un Certain Regard. Režissöör on Olivier Laxe ning filmis mängivad Hispaania näitlejad Benedicta Sanchez Vila ja Amador Arias Mon.

Foto: Erlend Štaub
  • Zhang Ziyi ja Adami talendid

40aastane Zhang Ziyi on Hiina filmimaailma üks armastatumaid näitlejannasid ja modelle. Esimeseks ta suureks tööks oli osa Zhang Yimou “Kodutees”. Edasi tulid osad “Tiigris ja draakonis”, “Kangelases” ning Hiina võitluskunsti filmis “Lendavad pistodad”. Ta on mänginud ka filmides “Geisha memuaarid” ja “Tipptund 2”. Viimati mängis ta aga Netflixi filmis “The Cloverfield Paradox”.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee