Inimesed

The Tuberkuloitedi solist Indrek Raadik: mõned aastad tagasi oli tunne, kas on üldse mõtet uusi laule teha (6)

Terttu Jazepov, 21. mai 2019, 12:45
The TuberkuloitedFoto: Alar Truu

„Äge on näha, et mõned inimesed, kes on bändi algusaastatest tuttavad ning on meie kontsertidel alati käinud, tulevad nüüd esinemistele juba koos laste ja isegi lastelastega. Aeg on kiirelt lennanud, aga pilt, mida lava ees näed, annab jõudu, et edasi pingutada. Emotsioon, mis me lavalt tagasi saame, on kirjeldamatu ja annab sellise laengu, mida ei saa sõnadega kirjeldada,“ räägib The Tuberkuloitedi laulja Indrek Raadik alias Summer.

Bändi uus singel „Läänemere aknal“ troonis aprilli algusest juuni lõpuni Elmari muusikaedetabelis, püsides esikümnes 11 nädalat. „Eks selline asi teeb südame soojaks – saame tagasisidet ju ainult läbi selle, kuidas meie laulul mõnes edetabelis läheb ning kuidas meid esinema kutsutakse. Suvi oli meil juba enne üsna täis broneeritud, aga see laul andis veel hoogu juurde. Leida vaba nädalavahetust… Raskeks läheb,“ tunnistab Summer.

Bändi helikeel on neile niivõrd iseloomulik, et nende lugusid kuuldes teavad inimesed kohe, et tegu on The Tuberkuloitedi loominguga. „Kui 1991. aastal alustasime, oli meil kõik ülesehitatud nii, et Alar (Aigro, bändi kitarrist ja sõnade autor – T.J.) tegi loo, siis olid proovid ning seejärel läksime stuudiosse. Algusest peale on meie eesmärk olnud pakkuda lihtsat helipilti ning suurim rõhk on alati sõnadel – need peavad olema lihtsad, arusaadavad ning kaasalauldavad,” avaldab Indrek, kuidas nad on suutnud endale omast kõlapilti juba 28 aastat säilitada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. september 2019, 13:51
FOTOD | Indrek Raadiku kaksikud alustasid kooliteed: eliitkoolide kohtade pärast võitlemine on läinud üle võlli!
23. november 2018, 15:01
Ironmanil osalev Indrek Raadik: Eesti mees võiks lahti saada mõttest, et Lätis on odav alkohol
9. märts 2018, 16:36
Laulja Summer proovib näitlejaametit: teksti õpin omaette trenni tehes
29. august 2016, 04:00
Tähtede elu 90ndatel: purjus kontserdikuulaja ei lasknud lavalt minema, honorar jäi saamata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee