Üritused

Eesti eurodelegatsiooni liige: mind koheldi Iisraeli lennujaamas alandavalt (46)

Toimetas Katharina Toomemets, 21. mai 2019, 09:04
Liam mullu Portugalis peetud Eurovisionil Keit Paju
Eesti eurodelegatsiooni liige Liam Clark ütleb, et teda koheldi Iisraeli lennujaamas Eurovisionilt tagasi tulles alandavalt. Mees ütleb, et teda küsitleti riigist lahkudes kokku 70 minutit, vahendab The Times of Israel. 

"Siis viidi mind turvaalale ja otsiti läbi kogu mu pagas. Mu sülearvuti võeti ära ja mind küsitleti seni, kuni pidin oma lennukile minema. Tundus, et neile ei sobinud, et olen austraallane, kes töötas Eesti delegatsiooni heaks, ja see, et minu lepingus oli telekanali nimi kirjutatud inglise, aga kaelakaardil eesti keeles."

Iisraeli Ben Gurioni lennujaama esindaja ütles, et 1200 ametlikku ja mitteametlikku Eurovisioni külalist, kes riigist väljusid, läbisid turvakontrolli. "Leidsime kahtlase sülearvuti ja see nõudis lisakontrolli, et vältida riski teiste lennureisijate suhtes."

Ka Eesti ajakirjanikel tuli lennujaamas omajagu aega veeta – tuli vastata küsimustele, miks Iisraelis käidi, kellega käidi, kus peatuti, kus veel peale Tel Avivi aega veedeti, kes pakkis su kohvri ning kas keegi on seda peale sinu veel puudutanud. Lisaks tuli tõestada, et sa käisid just Eurovisionil – kui võistluse kaelakaart oli käepärast, oli see lihtne, kuid Õhtulehe fotograaf sai oma telefonist ette näidata lausa terve hulga fotosid. Siinkirjutaja passi vaadeldi aga kokku oma seitse minutit ja selle kallal askeldas lausa kaks kontrolli – muutunud juuksevärv ja kõhnemaks jäänud nägu panid neid lihtsalt arvama, et tegu ei ole sama inimesega. Ka meie käsipagas vaadati turvakontrollis väga hoolikalt üle. 

46 KOMMENTAARI

m
mikk 23. mai 2019, 07:44
Olen käinud Iisraelis.Põhjalik turvakontroll,muud midagi.Kõik saavad aru miks see vajalik on.Meile tehti kohe selgeks mida võib ja mida mitte teha.Kui valesti vastad või käitud ongi tulemus käes -saad veel põhjalikuma kontrolli.
e
Emuriina 22. mai 2019, 21:56
Iisrael geograafiline asukoht moslemi riikide vahel nõuab väga äärmuslikke meetmeid piiride/lennujaama turvakontrollis. Ainult sellega suudavad nad tagada enda eksisteerimise riigina. Kui selle kohta puudus info ,siis võib see tunduda kellegi mõnitamisega. Aga see ei ole nii,mõelge peaga !
Loe kõiki (46)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee