Üritused

VIDEO | Koit Toome esitas Eurovisioni võiduloo eesti keeles: see on lihtne lugu, aga laulmiseks päris raske (14)

Katharina Toomemets, Jaanika Vilipo, 20. mai 2019 19:53
Koit ToomeFoto: Teet Malsroos

„Iseenesest on see lihtne lugu, vähe duure, aga laulmiseks on päris raske, sest see on suure ulatusega – ülevalt on vaja falsetiga laulda ja salmi hästi madalalt. See on korralik power-ballaad,“ räägib laulja Koit Toome, kes esitas „Ringvaates“ eesti keeles tänavuse Eurovisioni võiduloo „Arcade“.

Koit ütleb, et talle see lugu väga meeldib. „Esimest aastat on võidulugu täiesti minu teetass. Väga ilus, meloodiline ja ilusa sõnumiga ballaad. Sellist muusikat teeks isegi hea meelega,“ ütleb Toome. Ta esitas eestikeelse variandi esmaspäevaõhtuses „Ringvaates“, lugu õppima hakkas ta samal päeval kella kahe paiku.

„Pühapäeva õhtul vaatasin ma Eurovisioni üle, sest laupäeval olin Tartus esinemas, tutvusin lugudega ja esmaspäeva hommikul oli mul veel tegemisi, seega kella kahe paiku hakkasin klaveri taga seda lugu vaatama. Pool tundi ja lugu oli juba enam-vähem selge.“ Koit tõdeb, et tal vedas, et just selline lugu võitis. „See oli nagu kiirmale, sest tavaliselt loo õppimine nii kiiresti ei käi. Läheb aega, et lugu saaks omaseks.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.04.2019
EBU muutis Eurovisioni paremusjärjestust, Eesti jäi 19. kohast ilma
20.04.2019
Eurovisioni võitja Duncan: „Mind kiusati poisipõlves palju. Muusika oli minu jaoks pelgupaik.“
20.04.2019
TV3 VIDEO | Victor Crone isa Henrik: poeg tundis Eesti poolt suurt toetust
20.04.2019
VIDEO | Kas mäletad, kuidas kõlavad Eurovisioni võidulood eesti keeles?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee