"Eesti muusika karikas"Foto: Erki Pärnaku
Katharina Toomemets 19. mai 2019 22:39
"Eesti muusika karika" finaalis läksid vastamisi Shanon ja Karl-Erik Taukari bänd. Võitjaks krooniti 53protsendilise häältesaagiga Shanon!

22:42
Katharina Toomemets

Isegi telekast on kuulda, et Shanoni fännide võidukiljumine ei rauge

22:39
Katharina Toomemets

"Eesti muusika karika" võitja on Shanon!

22:38
Katharina Toomemets

Võitja sai 53% häältest

22:38
Katharina Toomemets

Kohe selgub võitja!

22:38
Katharina Toomemets

Olav ei taha ennustada, kes võidab. "Ma kuulsin mõlemalt väga häid hitte ja paneksin viigi ausalt öeldes, mulle meeldisid mõlemad."

Mart: mina ei ole suurem asi ennustaja, aga keeruline see situatsioon on. Võin juhtuda, et Taukari fännid tunnevad tungi hääletada Shanoni poolt ja hingeline segadus võib olla suur. Hääletage nii, kuidas näpud klahve leiavad, sest artistidele ei muutu sellest midagi.

Ines: ma tahan kiita, meil on finaalis kaks vägevat bändi ja tegite üliägedad etteasted. Shanoni fännid on üliaktiivsed ja äkki Shanonil õnnestub karikas koju viia, aga Taukarilt ägedad esitused, mis sulatavad rahva südamed. Võib-olla siiski Karl-Eriku bänd

22:35
Katharina Toomemets

Publikult uuriti, keda nad tahaksid uuel hooajal saates näha. Kõlama jäid Terminaator, Smilers, Liis Lemsalu, Nublu ja 5miinust. 

22:26
Katharina Toomemets

Hääletus läbi!

22:23
Katharina Toomemets

Viimased hetked veel võimalus  hääletada!

22:23
Katharina Toomemets

Ines: olete oma fänne treeninud hästi, seda me nägime. Teinekord need kõige lihtsamad laulud toimivad kõige paremini, nõuab julgust ja arrogantsust kirjutada refrään, kus on ainult na-na-na, polegi vaja midagi välja mõelda ja pikkida. Toimib, polegi midagi öelda, mega. Vägev.

Olav: Ma ei taha Inesega teksti osas väga nõus olla, minu isikliku maitse järgi mulle mõned teised hitid meeldivad rohkem, aga mulle meeldib selle loo tekst. Ma arvan, et ka minul on olnud lapsepõlves midagi taolist, et pohamaks on nii suur, et ei mäletagi seda. 

Mart: ma olen Shanoni puhul alati imetlenud täpsust, kuidas see masinavärk on kokku pandud. See masinavärk on imeline ja väga täpselt toimiv ja seejuures on tähtis, et teil on Taavi, sest tema annab masinavärgile inimliku hääle, kerguse ja tunde. 

22:22
Katharina Toomemets

Hääled: Taukar 46%, Shanon 56%

22:20
Katharina Toomemets

Viimane lugu on kõlanud! Häälteseis: Taukar 48%, Shanon 52%

22:15
Katharina Toomemets

Nüüd kõlab viimane lugu - Shanon “NaNaNaNaNa”

22:14
Katharina Toomemets

Mart: Lenna, ma olen näinud sind alati tegemas häid ja õigeid asju, mul on hea meel et oled laval Eesti kõige lahedama popbändiga. Mul on hästi arhailine muusikakuulamise riist, esimene iPodi mudel, mille mälumaht on 4GB ja "Segased lood" on üks pala, mis mul on kogu aeg seal sees.

Ines: see on ka minu lemmiklugu Karl-Eriku lugude seast. Jumal tänatud, et sa Lenna kutsusid, tõesti natuke naiselikku energiat siia lavale. Lenna sobisid suurepäraselt sellesse laulu ja tuleb tunnistada, et ma jälgisin kogu aeg Lennat. Võib-olla see on mingi naiselik teema, aga võib-olla varjutas isegi natuke Karl-Erikut, mis on küll uskumatu. Segased lood.

Olav: mulle see esitus meeldis väga. Meeldis, et bänd oli leidnud omale ka bäkilaulja ja tippklassi bäkilaulja. Kui on laval head bäkilauljad, hakkavad bändid elama. Ma siiani ostan kogu aeg Lenna jäätist ja ehk tehakse nüüd selline, kus on peal Lenna ja Taukari bänd, ma ostaks seda hea meelega. 

22:06
Katharina Toomemets

Lenna!

22:05
Katharina Toomemets

Karl-Erik Taukar Band esitab oma hittlugu "Segased lood". Taukar ütleb, et ilma selleta ei möödu neil ükski kontsert ja seda lauldakse kaasa veel ka siis, kui bänd juba lavalt läinud on. 

22:03
Katharina Toomemets

Viimased kaks lugu!

21:52
Katharina Toomemets

Olav: mul tuli meelde Ott Lepland näosaatest ja mõtlesin, et kuidas oleks Taavi Anne Veski kleidis. Ja siis mõtlesin, et sellise loo sellises versioonis on teile ohtlik, tulevad fännid ja ütlevad, et miks te mängite "Suvi kestab veel", kui teil on nii kihvtid lood. 

Mart: esitus oli vahva, sest akordionit näeb lavadel harva, välja arvatud Kukerpillide kontserdil. Ma jälgisin Janeku süles olevat akordionit, ma olen õppinud seda. Kui sa seda istudes mängid, siis ta hammustab sind jalgadest, kui mängid püsti, siis hammustab lõuast. 

Ines: eelnevas jutus on oma tõde, sellised versioonid töötavad ja teistmoodi tantsuõhtutele olete te ilmselt oodatud. Mõnu umpa-umpa tunne tekkis ja sahistaks sussi küll tantsupõrandal. See oli ehe, hästi armas ja tõi täitsa teist värvi saatesse. Kiidan ka akordioni kasutust, see oli uudne ja midagi teistsugust. 

21:49
Katharina Toomemets

Hääled:

Taukar 51%, Shanon 49%

21:44
Katharina Toomemets

Shanon kaverdab Anne Veski lugu "Troopikaöö"

21:43
Katharina Toomemets

Ines: rokenroll, täislaks, väga äge! Juba algusest peale, kui te selle käigu koos mängisite see oli nii äge, töötas ülihästi. Mismoodi küll Karl-Erik hakkab seda laulu laulma? Sa oled nii intelligentne, viisakas, Kerli on sul nii armas naine, kuidas sa seda laulu laulad ja mismoodi see sobib... aga töötas!

Olav: minu jaoks on kaveril alati kaks kriteeriumit, millele hea kaver peab vastama. peab olema huvitavam kui originaal ja soovitatavalt peaks laulu ära tundma. Mõlemad elemendid olid täidetud. See oli korralik hevilugu. Instrumentaalpool oli korralik rokk ja korralik vokaal peale. Laul oli palju huvitavam. Seda ma kuulaks veelgi. 

Mart: väga võimsa loo on Krieger teinud. Kui keegi praegu tuleks välja sellise looga, hakkaks kohe häda peale, et mis mõttes hullud. Tuleks üldse laulda, et naised on targad, Hea, et see on tehtud kunagi ja tänapäeval saab seda laulda nagu klassikat. 

Loe rohkem