Tele

BLOGI JA GALERII | „Eesti muusika karika“ tšempioniks krooniti ansambel Shanon! (39)

Katharina Toomemets, 19. mai 2019 22:39
"Eesti muusika karikas"Foto: Erki Pärnaku
"Eesti muusika karika" finaalis läksid vastamisi Shanon ja Karl-Erik Taukari bänd. Võitjaks krooniti 53protsendilise häältesaagiga Shanon!
22:42
Katharina Toomemets

Isegi telekast on kuulda, et Shanoni fännide võidukiljumine ei rauge

22:39
Katharina Toomemets

"Eesti muusika karika" võitja on Shanon!

22:38
Katharina Toomemets

Võitja sai 53% häältest

22:38
Katharina Toomemets

Kohe selgub võitja!

22:38
Katharina Toomemets

Olav ei taha ennustada, kes võidab. "Ma kuulsin mõlemalt väga häid hitte ja paneksin viigi ausalt öeldes, mulle meeldisid mõlemad."

Mart: mina ei ole suurem asi ennustaja, aga keeruline see situatsioon on. Võin juhtuda, et Taukari fännid tunnevad tungi hääletada Shanoni poolt ja hingeline segadus võib olla suur. Hääletage nii, kuidas näpud klahve leiavad, sest artistidele ei muutu sellest midagi.

Ines: ma tahan kiita, meil on finaalis kaks vägevat bändi ja tegite üliägedad etteasted. Shanoni fännid on üliaktiivsed ja äkki Shanonil õnnestub karikas koju viia, aga Taukarilt ägedad esitused, mis sulatavad rahva südamed. Võib-olla siiski Karl-Eriku bänd

22:35
Katharina Toomemets

Publikult uuriti, keda nad tahaksid uuel hooajal saates näha. Kõlama jäid Terminaator, Smilers, Liis Lemsalu, Nublu ja 5miinust. 

22:26
Katharina Toomemets

Hääletus läbi!

22:23
Katharina Toomemets

Viimased hetked veel võimalus  hääletada!

22:23
Katharina Toomemets

Ines: olete oma fänne treeninud hästi, seda me nägime. Teinekord need kõige lihtsamad laulud toimivad kõige paremini, nõuab julgust ja arrogantsust kirjutada refrään, kus on ainult na-na-na, polegi vaja midagi välja mõelda ja pikkida. Toimib, polegi midagi öelda, mega. Vägev.

Olav: Ma ei taha Inesega teksti osas väga nõus olla, minu isikliku maitse järgi mulle mõned teised hitid meeldivad rohkem, aga mulle meeldib selle loo tekst. Ma arvan, et ka minul on olnud lapsepõlves midagi taolist, et pohamaks on nii suur, et ei mäletagi seda. 

Mart: ma olen Shanoni puhul alati imetlenud täpsust, kuidas see masinavärk on kokku pandud. See masinavärk on imeline ja väga täpselt toimiv ja seejuures on tähtis, et teil on Taavi, sest tema annab masinavärgile inimliku hääle, kerguse ja tunde. 

22:22
Katharina Toomemets

Hääled: Taukar 46%, Shanon 56%

22:20
Katharina Toomemets

Viimane lugu on kõlanud! Häälteseis: Taukar 48%, Shanon 52%

22:15
Katharina Toomemets

Nüüd kõlab viimane lugu - Shanon “NaNaNaNaNa”

22:14
Katharina Toomemets

Mart: Lenna, ma olen näinud sind alati tegemas häid ja õigeid asju, mul on hea meel et oled laval Eesti kõige lahedama popbändiga. Mul on hästi arhailine muusikakuulamise riist, esimene iPodi mudel, mille mälumaht on 4GB ja "Segased lood" on üks pala, mis mul on kogu aeg seal sees.

Ines: see on ka minu lemmiklugu Karl-Eriku lugude seast. Jumal tänatud, et sa Lenna kutsusid, tõesti natuke naiselikku energiat siia lavale. Lenna sobisid suurepäraselt sellesse laulu ja tuleb tunnistada, et ma jälgisin kogu aeg Lennat. Võib-olla see on mingi naiselik teema, aga võib-olla varjutas isegi natuke Karl-Erikut, mis on küll uskumatu. Segased lood.

Olav: mulle see esitus meeldis väga. Meeldis, et bänd oli leidnud omale ka bäkilaulja ja tippklassi bäkilaulja. Kui on laval head bäkilauljad, hakkavad bändid elama. Ma siiani ostan kogu aeg Lenna jäätist ja ehk tehakse nüüd selline, kus on peal Lenna ja Taukari bänd, ma ostaks seda hea meelega. 

22:06
Katharina Toomemets

Lenna!

22:05
Katharina Toomemets

Karl-Erik Taukar Band esitab oma hittlugu "Segased lood". Taukar ütleb, et ilma selleta ei möödu neil ükski kontsert ja seda lauldakse kaasa veel ka siis, kui bänd juba lavalt läinud on. 

22:03
Katharina Toomemets

Viimased kaks lugu!

21:52
Katharina Toomemets

Olav: mul tuli meelde Ott Lepland näosaatest ja mõtlesin, et kuidas oleks Taavi Anne Veski kleidis. Ja siis mõtlesin, et sellise loo sellises versioonis on teile ohtlik, tulevad fännid ja ütlevad, et miks te mängite "Suvi kestab veel", kui teil on nii kihvtid lood. 

Mart: esitus oli vahva, sest akordionit näeb lavadel harva, välja arvatud Kukerpillide kontserdil. Ma jälgisin Janeku süles olevat akordionit, ma olen õppinud seda. Kui sa seda istudes mängid, siis ta hammustab sind jalgadest, kui mängid püsti, siis hammustab lõuast. 

Ines: eelnevas jutus on oma tõde, sellised versioonid töötavad ja teistmoodi tantsuõhtutele olete te ilmselt oodatud. Mõnu umpa-umpa tunne tekkis ja sahistaks sussi küll tantsupõrandal. See oli ehe, hästi armas ja tõi täitsa teist värvi saatesse. Kiidan ka akordioni kasutust, see oli uudne ja midagi teistsugust. 

21:49
Katharina Toomemets

Hääled:

Taukar 51%, Shanon 49%

21:44
Katharina Toomemets

Shanon kaverdab Anne Veski lugu "Troopikaöö"

21:43
Katharina Toomemets

Ines: rokenroll, täislaks, väga äge! Juba algusest peale, kui te selle käigu koos mängisite see oli nii äge, töötas ülihästi. Mismoodi küll Karl-Erik hakkab seda laulu laulma? Sa oled nii intelligentne, viisakas, Kerli on sul nii armas naine, kuidas sa seda laulu laulad ja mismoodi see sobib... aga töötas!

Olav: minu jaoks on kaveril alati kaks kriteeriumit, millele hea kaver peab vastama. peab olema huvitavam kui originaal ja soovitatavalt peaks laulu ära tundma. Mõlemad elemendid olid täidetud. See oli korralik hevilugu. Instrumentaalpool oli korralik rokk ja korralik vokaal peale. Laul oli palju huvitavam. Seda ma kuulaks veelgi. 

Mart: väga võimsa loo on Krieger teinud. Kui keegi praegu tuleks välja sellise looga, hakkaks kohe häda peale, et mis mõttes hullud. Tuleks üldse laulda, et naised on targad, Hea, et see on tehtud kunagi ja tänapäeval saab seda laulda nagu klassikat. 

21:34
Katharina Toomemets

Nüüd tuleb kohustuslik pala. Taukar esitab Erich Kriegeri lugu "Naised on hullud"

21:33
Katharina Toomemets

Häälte seis:

Taukar 48%

Shanon 52%

21:33
Katharina Toomemets

Mart: ilus laul ja ilus töötlus. Kõik armastavad seda laulu. Kangastub seda laulu kuuldes sotsiaaltöötaja, keda pole lähedal. Seda laulu vihkavad emakeeleõpetajad, sest see õpetab noori sõna "lähedal" valesti poolitama. Seda ei poolitata läh-läh-lähedal.

Ines: see lugu on originaalis ju reibas muusikapala ja teie olite keeranud selle melanhoolseks. See klaver tundus tuttav. See oli väga äge, kuidas olite põiminud selle idee koos selle looga. Toimis õudselt kenasti. Sina said oma võimsaid noote lõpus laulda, toimus kasvamine ja dramaatika. Minu meelest vääga hea töötlus. 

Olav: lugu oli valitud geniaalselt, seda on ju siegi Nublu kaverdanud ja sealt järgmine võimalus on, et kaks rida jõuab Eesti hümni. Mulle meeldis, kuidas olite selle loo kätte võtnud, hakkas peale tuttava käiguga, siis läks võimsamaks, lõpuks ma mõtlesin, et modulatsioon oli puudu, muidu oleks lakke kasvatanud. Te tegite ädeast Taukari loost ägeda Shanoni laulu. 

21:28
Katharina Toomemets

Hahaaa, Shanon, hästi! Nad panid Taukari koera ka laulu sisse. 

21:28
Katharina Toomemets

Shanon teeb Taukari lugu "Lähedal"

21:26
Katharina Toomemets

Hääled on endiselt viigis!

21:18
Katharina Toomemets

Taavi: see oli väga mõnus ja mahe, mulle tundub, et siin saates on vanenõu, Ivo ja Swingers tegid akustilise ja nüüd teie. Me saame akustilise kava kokku. 

21:17
Katharina Toomemets

Olav: mulle tundus see väga huvitav lahendus. Ma olen alati mõelnud, et Shanon kõlab nagu väga Smilers ja kui kuulsin, et tehti Shanoni lugu, mille ongi Smilersi bändimees kirjutanud ja see külas nagu mitte Smilers. See kõlas poeetiliselt. 

Mart: need on põnevad hetked kui ühe artisti laul rändab teise kätte. Kui Taavi seda laulu laulab, siis ma usun, et ta võtab selle neiu kätele ja kõnnib temaga maailma lõppu, Karla puhul mulle tundub, et ta võtab Uberi.

Ines: minu meelest oli nii ilus see kõik. Ma tahaks kiita, nii vahva, et tegite nii akustilise versiooni, oleme harjunud, et te annate laval kuuma kogu aeg. Väga kaunis. Mida vähem on instrumente ja elemente, seda kindlam on, et vead ja kehvad asjad kõlavad välja, aga siit küll ei kõlanud midagi halvasti. Karl-Erikul hääl helises nii ilusasti seda lugu lauldes. 

21:15
Katharina Toomemets

Tohoh, hääled on viigis!

21:14
Katharina Toomemets

Oi-oi, Taukari häälteedu on kahanenud. Häälteseis: Taukar 48%, Shanon 52%

21:12
Katharina Toomemets

Nii ilus!

21:10
Katharina Toomemets

Nüüg hakatakse töötlema teineteise laule. Taukar on Shanoni repertuaarist võtnud pala "Varbad liivas". 

21:08
Katharina Toomemets

Ines: suurepärane algus, teie teekond finaali on olnud nii pikk, olete võitnud erinevaid vastaseid. Vägev algus, huvitav et te kohe maasika, Genka, tõite esimese looga lavale. Ta sobis väga hästi siia loosse, aga Genkas ei s aa kunagi pettuda. Vägev algus.

Olav: mul on vastamisi tunded, ühest küljest on Shanon olnud minu jaoks suur romantik, nende laulud ja esitused on olnud romantilised ja ma kujutan ette, et nii noored kui ka eakamad daamid on Shanoni suured fännid. Kui mõtlen Genka peale tulevad mul kohe meelde õlu ja korvpall ja need asjaad ei lähe esimesel pilgul kokku. Genka on super tekstimeister, mul on tunne, et kui ta läheb prügikastist mööda, siis hakkab prügikast ka rääima. Mulle väga meeldis, super. 

Mart: see "Suvi kestab veel" on ju eestlaste vastus Game of Thrones'ile "Winter is coming". Genka ilmumine oli pauk Shanoni fännidele, kellel on sõnad peas, nüüd nad pidid kuulama, mida uus inimene laval ütleb. 

21:06
Katharina Toomemets

Hääletusseis:

Karl-Erik Taukar Band 53%

Shanon 47%

21:04
Katharina Toomemets

Genka tulek tegi rahva saalis täiesti pööraseks

21:04
Katharina Toomemets
"Eesti muusika karikas" (Erki Pärnaku)

21:03
Katharina Toomemets

Laval on ka Genka!

21:01
Katharina Toomemets

Esitusele tuleb lugu "Suvi kestab veel"

21:01
Katharina Toomemets

"Me pole varem sellises saates kaasa teinud, see paneb meidki proovile," ütles Shanoni kitarrist Janek Harik. Taavi Immato lisab, et neil ei ole  otsest vajadust proove teha, sest nad annavad nii palju kontserte ja käsi on nii-öelda kogu aeg soe, saates osalemine on andnud neile aga võimaluse ka proove teha.

"Taukar on väga tugev vastane, anname parima," ütleb Taavi Immato. 

20:58
Katharina Toomemets

Finaalis kohapeal olev Õhtulehe reporter ütleb, et stuudios on tunda Shanoni fännide ülekaalu. Muide, stuudios tasub käia kohapeal kaemas, sest jagatakse ka näiteks osalevate artistide plaate. 

20:54
Katharina Toomemets

Sel ajal kui televaatajad reklaami vaatavad, harjutavad saatejuhid TV3 stuudios tekste ja artistid valmistuvad agaralt oma järgmisteks etteasteteks. 

20:49
Katharina Toomemets

Ines: mulle tundub, et te olete väga heas vormis, energia on heas kohas, liikumised on paigas, rahvas laulis kaasa. Ma loodan, et sama vägevad saavad olema ka teised laulud. Ma näen nii palju mehi täna laval, naisi praktiliselt polegi, selles mõttes on natuke halvasti., Ma loodan, et mingid naiselikud jõud ka sekkuvad mingil hetkel.

Olav: väga hästi valtiud lugu, väljas on suvi, suvelaul ja seepärast sobis hästi. Mulle on alati meeldinud selle laulu algus, laisk kitarr, mida mängib üks Eesti paremaid kitarriste Eric, siis esineb solist ja siis saabub bassimehe suur hetk. Mind isiklikult laulvad bassimehed ei häiri, täitsa okei lugu. 

20:47
Katharina Toomemets

Hääletamine juba käib ja Taukar on praeguseks kogunud 59% häältest, Shanoni saagiks on 41%

20:46
Katharina Toomemets
"Eesti muusika karikas" (Erki Pärnaku)

20:43
Katharina Toomemets

Taukari bändi esimeseks looks on "Seitsme tuule poole"

20:43
Katharina Toomemets

Kõige südamelähedasemaks tehtud looks seni peab Taukari bänd lugu "Tsirkus", meeldis ka Põhja-Tallinna "Petteid loon". "Shanoniga on põnev kokku minna, me oleme neid jälginud ja nad on olnud väga tugevad," ütles Karl-Erik Taukar saates. "Näha on, et nende silmis on sama helk, mis meil, et nad tahavad seda saadet võita. Nad on meist märksa kauem tegutsenud ja nende vastu kindlasti lihtne ei saa olema." Eric Kammiste arvab, et kuna Shanonil on palju fänne, siis lasub neil ka favoriidikoorem. 

20:41
Katharina Toomemets

Hääletusnumbrid:

Karl-Erik Taukar 9007761

Shanon 9007762

20:41
Katharina Toomemets

Osolin ütleb, et kui punkte andma ei pea, on väga mõnus kohtunik olla, sest muidu on ikka nii, et mõtled, et oleks ehk võinud kellelegi rohkem punkte jagada.

Mart Juur tunnistab, et natuke on kurb küll, et saade juba finaalini jõudnud on. "Ma arvan, et me kohtume nende artistidega pisut värskema silma ja kõrvaga, kui enne seda saadet."

Mis nipi Ines võitmiseks annab? "Ma arvan, et te olete nii kõvad tegijad ja nii tugevad bändid on kokku saanud, et siin instinkt mängib kogu asja kenast välja. Võistlusmoment tuleb kindlasti tugev. Laseme muusikal enda eest rääkida."

20:39
Katharina Toomemets

Kui varem on ka kohtunikud hääli saanud, siis finaalis neil seda õigust pole. Kohtunikeks Mart Juur, Eda-Ines Etti ja Olav Osolin

20:32
Katharina Toomemets

Shanon on seni saates alistanud Öed, Ivo Linna ja Supernova ning The Swingersi, Taukar aga Uudo Seppa ja Põhja-Tallinnat. 

20:17
Katharina Toomemets

Aastas ligi 150 kontserti andev Taavi Immato tunnistas mõni aeg tagasi Õhtulele, et nad ei ole bändiproovi teinud põhimõtteliselt 7–8 aastat, saade aga sundis neid maha istuma ja proovi tegema. „Lähme lavale ja teeme oma asja. Nüüd oli teistsugune kogemus, need lood sunnivad ja lausa nõudsid, et läheksime stuudiosse või prooviruumi ja mõtleksime mingisuguseid asju välja,” tõdes mees.

20:16
Katharina Toomemets

Täna tulevad esitusele sellised lood:

1. Karl-Erik Taukar Band “Seitsme tuule poole”

2. Shanon “Suvi kestab veel”

3. Karl-Erik Taukar Band “Varbad liivas”

4. Shanon “Lähedal”

5. Karl-Erik Taukar Band “Hullud mind veetlevad naised”

6. Shanon “Troopikaöö”

7. Karl-Erik Taukar Band “Segased lood” 

8. Shanon “NaNaNaNaNa”

20:07
Katharina Toomemets

Tere õhtust! Vähem kui poole tunni pärast läheb käima "Eesti muusika karika" finaal. Varsti on selge, kas võidutrofee viib koju ansambel Shanon või Karl-Erik Taukari bänd. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee