Inimesed

GALERII | ÕL CANNES’IS: oi ei! Staarid näitavad kogu maailma ees ebaterveid harjumusi (6)

Erlend Štaub, Cannes | Gerly Mägi, 19. mai 2019, 23:55
Foto: Erlend Štaub
Cannes'i festivali kuuendaks päevaks on punaselt vaibalt ja fotograafide kaamerate eest läbi käinud juba lugematul hulgal filmistaare. Ometi suudavad nad ikka ja jälle üllatada. Seekord jäid fotosessioonil mõned silma pahedega, teised aga nakatava energilisusega. Vaata täpsemalt galeriist!

Cannes'i filmifestivalil on puhkenud esimene suur skandaal. Korraldajad pärgasid filmipeo kõrgeima tiitliga kuulsat prantsuse näitlejat Alain Deloni, kes ühe poja sõnul on brutaalne naisepeksja ning teise mälestuste järgi lastepiinaja. 

2013. aastal väitis 1960. aastate seksisümboli poeg Alain-Fabien Delon Vanity Fairi Itaalia väljaandes, et isa oli tema emal Rosalie van Breemenil kaheksa roiet puruks peksnud ning kaks korda ninaluu murdnud. 

Filmikuulsuse vanem poeg Anthony Delon rääkis hiljuti dokfilmi võtteil, et isa oli teda lapsepõlves koos koertega puuri lukustanud. Selle eesmärk olnud pojas iseloomu kasvatada. Loe pikemalt SIIT!

Festivali korraldajate sõnul pole Deloni eraelu olnud küll laitmatu, ent ta väärib tunnustust filmimaailmas tehtud töö eest.

Alain DelonFoto: Erlend Štaub

Lisaks Delonile käisid fotograafide kaamerate eest läbi veel mitmete staarid, kelle filmid Cannes'i festivalil linastuvad.

  • "A Hidden Life"

USA film, mille režissöör on Terrence Malick ja mis võistleb Cannes'i festivali põhiprogrammis kuldse palmioksa tiitli nimel. Näitlejatest on Prantsusmaal esindatud sakslane August Diehl ja austerlane Valerie Pachner.

Foto: Erlend Štaub
  • "Family Romance"

Saksa režissööri Werner Herzogi film, mida näidatakse Cannes'is erilinastuste programmis ning seda on lisaks režissöörile tutvustamas ka produtsent Roc Morin.

Foto: Erlend Štaub

  • "Wild Goose Lake"

Hiina filmi tegijatest poseerisid kaamerate ees režissöör Diao Yinan, näitlejad Gwei Lun Mei, Wan Qjan, Hu Ge, Liao Fan, Zhang Yicong ja Qi Dao, produtsendid Shen Yang ja Li Li ning kunstnik Dong Jinsong.

Foto: Erlend Štaub
  • "The Best Years of a Life"

Režissöör Claude Lelouch on prantslaste seas tuntud nimi. Tema 1966. aasta teost "Mees ja naine" peetakse edukaimaks, armastatuimaks ja samas ka kõige rohkem parodeeritud Prantsuse filmiks. See võitis ka Cannes'i festivalil Kuldse palmioksa tiitli ning Oscarite jagamisel parima võõrkeelse filmi ja stsenaariumi auhinnad.

Tess Lauvergne ja Monica BellucciFoto: Erlend Štaub

Muide, seda filmi käis Cannes'is vaatamas ka kultuuriminister Tõnis Lukas.

Claude LelouchFoto: Erlend Štaub
  • "The Whistlers"

Rumeenia film, mis osaleb festivali põhiprogrammis ja võistleb kuldse palmioksa auhinna eest. Režissöör on Corneliu Porumboiu, filmis näitlevad Catrinel Marlon, Rodica Lazar, Vlad Ivanov, Agusti Villaronga, Antonio Buil ja Francisco Corea.

Foto: Erlend Štaub

  • "Port Authority"

USA film, mida näidatakse Cannes'i kõrvalprogrammis Un Certain Regard. Just selle filmi tegijad korraldasid päev varem punasel vaibal korraliku sõu ning pakkusid sarnast elamust ka fotograafidele photocall'il. Filmi režissöör on Danielle Lessovitz. Cannes'is on "Port Authority" tähelepanu pälvinud ka sellega, et esimest korda näidatakse festivalil filmi, mille peaosas on transsooline mustanahaline näitlejanna Leyna Bloom. Kaamerat ta igal juhul armastab ning lustis fotograafide eeski laual kelmikaid poose võttes.

Filmis mängivad veel näitlejad Fionn Whitehead ja McCaul Lombardi. Tantsuelamusi pakuvad vaatajatele Devon Carpenter, Christopher Quarles, Eddy Plaza, Taliek Jeqon, Paris Warren ja Isaiah Wilder.

Leyna BloomFoto: Erlend Štaub

  • "Lux Aeterna"

See Gaspar Noe film on festivali üks oodatumaid. Vaid 50 minutit kestev linateos annab filmikriitikute arvustuste põhjal vaatajatele tõelise peavalu. Ekraan on jagatud pooleks, ühel pool toimuvad filmi peaosaliste – Charlotte Gainsbourgi ja Beatrice Dalle dialoog, teisel näidatakse aga eri režissööride tsitaate filmindusest, mis on tõlgitud ladina keelde.

Kogu seda piisavalt segast vaatemängu saadab kohutav režii, mis on küll taotluslik, aga tingitud ka Dalle'i kehvadest oskustest. Vestlus ekraanil toimub läbisegi prantsuse ja inglise keeles ning pilt on suurema osa ajast fookusest väljas. Lühidalt – paras segadus. Ent just šokki, segadust ja mõistatuslikkust Noe oma filmidega ju taotlebki?! Sama suutis seltskond teha ka fotograafide ees, kui ilmusid kaamerate ette põlevad sigaretid suus.

Foto: Erlend Štaub

Samal teemal

24. mai 2019, 18:19
ÕL CANNES'IS | 27 aastat festivali väisanud Tiina Lokk: vanasti viisin siit VHS-iga filme Eestisse, nüüd on kõik internetis
22. mai 2019, 07:00
GALERII | ÕL CANNES’IS: hurmurid Leonardo DiCaprio ja Brad Pitt ajasid punasel vaibal pealtvaatajad täiesti pööraseks
21. mai 2019, 20:35
GALERII | ÕL CANNES’IS: vanus on kõigest number! Festival lööb särama nii noored kui ka vanad
21. mai 2019, 08:15
GALERII | ÕL CANNES’IS: veidrus või silmailu? Punasel vaibal näeb rohkelt nabani dekolteesid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee