Antonio BanderasFoto: Erlend Štaub
Erlend Štaub, Cannes | Gerly Mägi 18. mai 2019 18:40
Cannes'i festivali järjekordne vihmane päev muutus aga erakordselt rõõmsaks, kui fotograafide kaamerate ette tulid poseerima eile linastunud filmi "Pain and Glory" tegijad. Hurmur Antonio Banderas võttis laua peal hoogsaid poognaid ning pani kogu teatrimaja katuse rõõmust rõkkama.

Ent Banderase lustakus ei piirdunud vaid laual turnimisega. Kui ta end näitlejanna Penelope Cruzi ja režissöör Pedro Almodovari kõrvale end ritta seadis, haarasid ühtäkki mõlemad mehed Cruzi embusesse ja kostitasid naist kirgliku põsemusiga. Nagu pildilt näha, kergitas see Cruzi suunurgad taevani. 

Foto: Erlend Štaub

Cannes'is kuldse palmioksa nimel võistleva filmi "Pain and Glory" tegijatest näitasid end fotograafidele veel Hispaania näitlejad Nora Navas, Asier Etxeandia ja Leonardo Sbaraglia.

Ent tähelepanu jätkus teistelegi. Prantsuse filmi "Jeanne", mis linastus kõrvalprogrammis Un Cerain Regard, tegijatest olid kohal režissöör Bruno Dumont ja nooruke näitlejanna Lise Leplat Prudhomme.

Foto: Erlend Štaub

Lisaks "Pain and Glory'le" olid pressiminutitel fotograafide ette tulnud ka veel teise põhiprogrammi filmi tegijad. Austria film "Little Joe" võistleb samuti kuldse palmioksa nimel. Kaameraid võlusid režissöör ja stsenarist Jessica Hausner ning näitlejad Emily Beecham ja Phenix Brossard.

Foto: Erlend Štaub

Kõrvalprogrammis Un Cerain Regard linastunud Prantsuse film "Liberte" tõi kaamerate ette režissöör Albert Serra, näitlejad Iliana Zabethi, Marc Susini ja Montse Triolami, stsenarist Felix von Boehmi ja kunstnik-dekoraatori Laura Poulvet'i.

Foto: Erlend Štaub

Erilinastuste programmis Séance Spéciale linastunud Argentiina film "Que Sea Ley" tõi fotograafide kaamerate ette terve trobikonna filmiinimesi. Kõigil neil oli kaasas roheline rätik, millel kirjas: "Rahvuslik kampaania legaalse, turvalise ja tasuta abordi nimel." Nad juhtisid tähelepanu seksuaalkasvatuse vajalikkusele, rasestumisvastaste vahendite tähtsusele ja abordiõigusele.

Foto: Erlend Štaub

Vaata rohkem galeriist!