Inimesed

Rein Raamat: „Sel talvel oli minek lähedal, põdesin järjest läbi kolm grippi.“ (3)

Jaanus Kulli, 18. mai 2019 00:01
MEIE RELIIKVIA ON VABADUS: Rein Raamat ütleb, et tegelikult oli „Reliikvia“ talle üks suuremaid väljakutseid ja ta sõna otsese mõttes uppus töösse: tuli teha eskiisid, dekoratsioonide ehitamiseks tehnilised joonised ning Nõukogude Liidu stuudiotest oli vaja  tellida keskaegseid rekvisiite: kahureid, vankreid ja tõldu. Foto: Tiina Kõrtsini
Rein Raamat (88) on Eesti filmimaastikul legend. Tema käsi oli mängus juba Eesti esimese nukufilmi „Peetrikese unenägu“ juures. Ta oli kultusfilmi „Viimne reliikvia“ kunstnik. Tema joonisfilmidega „Suur Tõll“ ja „Põrgu“ peletati lapsi teleri eest minema, kuid samas noppisid need mainekatel festivalidel auhindu. Praeguseks on Raamat teinud filmiga lõpparve ja pöördunud tagasi alguse, maalikunsti juurde. Vaatamata vanusele ja aasta algul tervist laastanud haigusele avas ta 7. mail Eduard Vilde muuseumi kastellaanimaja galeriis oma viienda isikunäituse „Nostalgilised mälupildid“.

Olete lõpetanud Eesti riikliku kunstiinstituudi 1957. aastal maalijana-portretistina. See aeg ühildub just Hruštšovi esimeste sula-aastatega. Kui palju te mingeid muutuste tuuli instituudi seinte vahel tundsite?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.05.2019
GALERII | Filmikunstnik-lavastaja Rein Raamat avas isikunäituse „Nostalgilised mälupildid“
10.12.2012
Filmiaasta puhul jõuavad Eesti filmid Moskvasse
30.11.2012
Rein Raamat pälvis Norras animafilmide festivalil elutöö preemia
09.10.2012
Eesti film 100: joonisfilm demonstreerib Raplas filigraanselt tehtud joonistusi