Üritused

KUUM GALERII | Tel Avivi rannas käib vilgas elu (19)

Katharina Toomemets, Tel Aviv, 17. mai 2019 10:04
Tel Avivi randFoto: Jörgen Norkroos
Tel Aviv on Iisraeli suuruselt teine linn. See asub Vahemere ääres ning rannad on kindlasti üks Tel Avivi ilusamaid vaatepilte. Ja päike paistab siin rohkem kui 300 päeva aastas!

Erinevalt Eesti praegusest ilmast on Iisraelis soojakraade 30 kandis. Kuuldavasti läksid päikesega mitte harjunud eestlased siin kohe Eurovisioni alguses väga julgelt ilma päikesekreemita tänavale jalutama või rannakohvikutesse istuma ja põlesid kenasti ära (siinkirjutaja nende hulgas). 

Samal teemal

Kuna ilm on suurepärane, keeb elu rannas iga päev täiega. Ühel päeval õnnestus meil Tel Avivi rannas ka paar tundi päikest võtta. Kui rannatoolidele lähenesime, et endale sealt ka mõni laenutada, küsis rentija, et kas meil on pilet. Tegime suured silmad. Selgus, et toole ja varje saab rentida automaadist.

Valid koguse, tooli liigi, sisestad aga raha ja saad vastu tšeki, mille rentijale viid. Mingil imelikul põhjusel ei tahtnud automaat lasta meil maksta kaardiga ja paberraha talle ei sobinud (kuigi mõlemad valikud olid olemas). Lõpuks tõttas meile appi üks kohalik vanem härra (kes üllatuslikult väga hästi inglise keelt rääkis), kuid sai temagi aru, et pangakaart ega paberraha läbi ei lähe. Õnneks seisis meie taga üks kohalik noor naine, kes paberraha müntideks vahetas ja saime oma toolid tellitud. Tavaline tool ja päikesevari maksid 1,5 eurot, lamamistool aga 3 eurot. 

Peab tunnistama, et vesi oli iseenesest tibake jahe, kuid kuuma päikese eest enese jahutamiseks sobis see suurepäraselt. 

Vaata Õhtulehe galeriist, milline üks mõnus rannapäev välja näeb. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee