Yolonda Ross, Rob Morgan ("Bull")Foto: Erlend Štaub
Erlend Štaub, Cannes | Gerly Mägi 16. mai 2019 18:01
Cannes'i filmifestivali programm on täna tihe. Päeva tippsündmuseks on Elton Johni filmi "Rocketman" linastumine, kuid kavas on veel mitmeid häid teoseid. Lõuna-Prantsusmaale kohale lennanud staarid naudivad aga lisaks headele filmidele, päiksele ja kokteilipidudele veel ka kaamerate ees poseerimist. Vahel lähevad nad suisa vallatuks kätte. Vaata galeriid!

Õhtulehe fotograafi kaamera püüdis kinni mitmete filmide näitlejad ning filmitiimid:

  • "5B"

USA dokumentaalfilm räägib San Francisco haiglast – see oli esimene raviasutus Ameerika Ühendriikides, mis hakkas ravima aidsi diagnoosiga patsiente. Filmi režissöör on Dan Krauss ning seda näidati näidati eriseansside programmis. 

Hank Plante, Keiynan Lonsdale, Steve Williams, Guy Vandenberg, Dan Krauss, Alison Moed, Cliff Morrison Foto: Erlend Štaub

  • "Beanpole"

Vene film, mis linastus Un Certain Regard kõrvalprogrammis. Filmi režissöör on Kantemir Balagov. Peategelasi kehastavad Viktoria Mirošnitšenko ja Vasilisa Perelõgina, kelle abil jutustab film loo Teise maailmasõja järgsest Leningradist.

Näitlejad Vasilisa Perelõgina, Viktoria Mirošnitšenko ja režissöör Kantemir Balagov Foto: Erlend Štaub
  • "Bull"

USA film, mis linastus Un Certain Regard kõrvalprogrammis. Annie Silversteini esimene täispikk mängufilm räägib loo keerulisest perekonnast pärit 14aastasest tüdrukust, kes hakkab huvi tundma härjasõidu vastu. Mis edasi hakkab juhtuma, jäägu siinkohal vaatajaile tulevikus rikkumata. Igal juhul on film saanud kriitikute poolt ohtralt positiivset tagasisidet.

Yolonda Ross, Rob Morgan Foto: Erlend Štaub
  • "For Sama" (tlk "Samale")

Süüria dokumentaalfilm, mida näidati eriseansside programmis. Film räägib verisest sõjast Süürias, ent erineb paljudest teistest samal teemal vändatud linateostet sellega, et on pühendatud lastele. Neile väikestele inimestele, kes mängisid vales kohas ning astusid pommile peale või kes surid lennukilt alla visatud pommiplahvatuses või muul traagilisel moel. Aga eelkõige on see traagiline lugu pühendatud režisöör Waad Al Kateabi Süürias hukkunud lapsele Samale. 

Edward Watts, Waad Al-Kateab, Hamza Al Kateab Foto: Erlend Štaub
  • "Les Miserables" (tlk "Hüljatud")

Film linastus festivali põhiprogrammis. Loe selle kohta pikemalt SIIT!

Les Miserables Foto: Erlend Štaub

  • "Les Hirondelles de Kaboul" (tlk "Kabuli pääsukesed")

Animatsioon põhineb samanimelisel romaanil ning see linastus festivalil Un Certain Regard kõrvalprogrammis. Sündmustik toimub 1998. aasta suvel Kabulis, mille varemed on Taliban okupeerinud. Hoolimata igapäevasest vägivallast ja õnnetusest on Mohsen (Swann Arlaud) ja Zunaira (Zita Hanrot) armunud ning usuvad helgesse tulevikku, mis aga saab mõtlematu teo tõttu rikutud. Filmi režissöörid on Zabou Breitman ja Eléa Gobbé-Mévellec.

Hiam Abbass, Yasmina Khadra, Elea Gobbe-Mevellec, Zita Hanrot, Zabou Breitman, Simon Abkarian Foto: Erlend Štaub
  • "The Shining" (tlk "Hiilgus")

Legendaarse Stanley Kubricku 1980. aasta film on restaureeritud ja jõudnud uude kuude ning linastus festivalil klassikute programmis. Filmi esitlesid Cannes'is selle valmimisele nõu ja jõuga õla all pannuda Stanley naise tütar Katharina Kubrick, Saksa-Ameerika produtsent Jan Harlan ning Inglise näitleja ja Stanley assistent Leon Vitali.

Jan Harlan, Katharina Kubrick Foto: Erlend Štaub
Leon Vitali Foto: Erlend Štaub