Inimesed

SKANDAAL: beebiga naisrežissööri ei lubatud Cannes'i festivalile (16)

Toimetas Triin Tael, 16. mai 2019, 14:00
Greta BellamacinaFoto: SIPA/Scanpix
Cannes'i festivali korraldajaid süüdistatakse emade ja väikelaste inetus kohtlemises – naisrežissööri, kelle linateos filmiturul linastus, ei tahetud kolmapäeval koos neljakuise pojaga sisse lasta.

Briti režissöör Greta Bellamacina, kelle linateost „Hurt By Paradise“ näidatakse festivali turusektsioonis, on Cannes'i korraldajate tagurlikkusest šokeeritud. „Just nagu vajaksid naiskineastid võrdsusele meie alal veelgi rohkem takistusi!“ vahendab The Guardian tema avaldust. Bellamacina väitel keelduti festivalil teda koos sülelapsega esmalt üldse sisse laskmast. Pärast stressirohket vaidlust lubati ema ja laps viimaks akrediteerimisalale, kuigi lapsekäru pidi teise sissepääsu kaudu minema. Seejärel öeldi emale, et imik vajab 300eurost festivalipassi. Kui Greta oli valmis seda soetama, öeldi, et tema palve töötlemiseks kulub 48 tundi. Seniks paluti tal festivalialalt lahkuda. 

Samal teemal

„Kui irooniline, et mu film räägib noorest üksikemast, kes püüab oma elu kirjanikuna tasakaalus hoida. Mõnes stseenis koheldakse teda üsna üleolevalt, aga mitte kordagi nii ebaviisakalt, nagu mind täna festivalil emana koheldi.“

Aprillis kuulutasid Cannes'i festival ja selle äriosa Marché du Film,  et filmitööstuses tegutsevate lapsevanemate hüvanguks luuakse paremad tingimused: laps ja hoidja saavad tasuta sisse, rajatakse ruumid imetamiseks ja mähkmevahetuseks, lasteala ning hea juurdepääs lapsekärudele. Neljapäevases avalduses kinnitas festivali esindaja, et Bellamacina ja tema poega ei lastud festivalile ekslikult. „Festival mõistab selle hukka ning on sestsaadik tegutsenud vea parandamise nimel.“

2015. aastal puhkes Prantsuse filmipeol skandaal, kui rühma madalate kingadega naisi ei lubatud draama „Carol“ linastusele, ehkki ühel neist olid jalad haiged. Selgus, et punavaibal nõutakse kõrgeid kontsi ning mitmetele naiskülalistele oli festivalil seetõttu märkus tehtud või lausa ust näidatud.

Järgmisel aastal trotsisid mitmed kuulsad näitlejannad Cannes'i veidrat reeglit: Susan Sarandon ilmus punavaibale madalate baleriinadega, Kristen Stewart lausa paljajalu. Viimast tempu kordas mullusel festivalil Julia Roberts. 

16 KOMMENTAARI

v
vju 17. mai 2019, 11:37
mõni vajaks ikka nii korralikku läbisõimamist, et ta aju korraks kokku jookseks, restardi teeks ja uuesti mõtlema hakkaks, et "oijahh, teistele võib see tõesti tüliks olla, kui ma oma maailmamulliga nende juures laiutan ja oleks ilus kaasinimestega ette arvestada"…
v
Vale Taja 17. mai 2019, 09:09
emal on õigus lapsega olla, aga lapse õigus ei tohi olla tolgendamine rahvarohketes kohtades ja nõuda, et ema tissi näitaks.
Loe kõiki (16)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee