Inimesed

ÕL VIDEO | Eesti cheerleader’id said MMil seitsmenda koha: maailmatippude seas keskele jäämist võib igati õnnestunuks lugeda (1)

Terttu Jazepov | Video: Erki Pärnaku, 15. mai 2019, 12:08
TalTechi cheerleader'idFoto: Erki Pärnaku

„Meile oli väga hea õppetund, kui poolfinaali päeval sai üks cheerleader põlvele rohkem viga, mistõttu otsustasime ta tervise huvides finaalist välja jätta. Õnneks oli meil ka paar varuliiget, kelle vastu me ta vahetada saime. Muidugi mõjutas see natukene kava sooritust, aga nad said väga tublisti hakkama. See oli meile väga hea õppetund ja kogemus,” räägib Andre Org, kelle juhendatavad TalTechi cheerleader’id käisid võistlemas Ameerikas toimunud maailmameistrivõistlustel ning naasid sealt seitsmenda kohaga.

„Eestis on cheerleading’u sõna uudne. Tuntakse põhiliselt tantsutüdrukuid, kes osalevad näiteks korvpallivõistlustel. Paljud klubid tegelevadki ainult tantsuga, olgu selleks siis sõutants vms. Kuid meie tahame enda liiduga tuua inimestele lähemale cheerleading’u mõistet,” rõhutab Andre, et tantsijad ja cheerleader’id tegelevad erineva asjaga.

TalTechi cheerleader’id said võimaluse end proovile panna ja oma ala parimatega võistelda 24.-26. aprillil Ameerikas toimunud maailmameistrivõistlustel. „Kuna see on riikidevaheline võistlus, peab igal riigil olema oma cheerleading’u liit, kes valib võistkonna – kas võistlema läheb näiteks riigi parim klubi või tehakse n-ö koondvõistkond, kuhu võetaksegi eri klubidest parimad. Kuna Eestis pole peale TalTechi cheerleader’ite ühtegi teist tiimi, kes sellisel tasemel cheerleading’uga tegeleks, saimegi võimaluse Ameerikas võistelda,” sõnab Org.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. veebruar 2019, 10:46
MURRAVAD SOOPIIRE! NFLi esimesed tantsupoisid teevad mõnituste kiuste ajalugu
7. veebruar 2018, 17:28
GALERII | Põhja-Korea saadab olümpiale sadu kauneid ergutustüdrukuid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee