Ott LeplandFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Jaanika Vilipo 15. mai 2019 11:13
"Sellel aastal üritatakse võita rohkem sõu kui lauluga. Esimese poolfinaali ajal eristus Eesti oma stabiilsusega," arutas Ott Lepland "Vikerhommikus". 

"Kui vaadata eelmise aasta võitjat, siis see oligi puhas sõu, kuigi seal oli väga selge sõnum. Kõik võimlevad selle eest, et kuidagi eristuda: kes keskendub muusikale, kes visuaalile," rääkis Lepland. "See on kõigi enda valik." 

2012. aastal Bakuus toimunud Eurovisioni lauluvõistlusel Eestit esindanud Leplandi sõnul sündis toona "Kuula" spontaanselt ja saadeti võistlustulle viimasel hetkel. "See ei vastanud mitte kuskilt otsast Eurovisioni kriteeriumitele."

Lepland ei välista, et ta ühel päeval taas eurokarussellile astub. "Kui on mingi lugu, mille puhul tekib sisetunne, siis miks mitte! "Eesti laulul" võiks osaleda siis, kui on mingi laul, mis ületab seda eelmist lugu – ei tahaks teistkordselt minnes lati alt läbi joosta."  Samas ei soovita laulja liialt mõelda ja analüüsida, sest see võib muusikut hoopis tagasi hoida. 

Saates tutvustas laulja ka enda värskeimat singlit "Uued ootused", mida ta esitas akustiliselt koos loo ühe autori ja kitarristi Jörgen Pakkasega. "Minu meelest on alati nii, et kui lugu sind esimesest noodist kõnetab, siis on see õige asi," rääkis Lepland.

Loo sõnade autoriks on laulja ise. "Eks meil kõigil on elus perioode, kui sa annad teatud pahedele järele. Sellepärast võivad igapäevaelu ja ümbritsevad inimesed kannatada. Aga kui ennast muuta ja kokku võtta ning edasi minna, siis on ees uued võimalused ja uued õnnestumised," valgustas Lepland loo sõnumit.

Pahede all peab laulja silmas madala motivatsiooni tunnet. "Aga tuleb edasi minna oma asjadega ja tõsta pea püsti, elu läheb edasi."

Lepland sõnas saates, et suvi tõotab tulla stabiilselt tihe: lisaks soolobändile on tal ühine projekt helilooja ja pianisti Rein Rannapiga, kellega möödunud aastal avaldati album "Tagasirändur".

Täispikka intervjuud kuula siin: