Inimesed

VIDEO | HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Kerttu Rakke: minuga saab koos elada vaid ideaalne mees (34)

Anu Saagim | Video: Jörgen Norkroos, 14. mai 2019, 10:22
"Hommikusöök staariga"; Telliskivi Rahva Raamat; Anu Saagim; Kerttu Rakke
Kutsusin Kerttu Rakke, kel kodanikunimeks Kadi Kuus, vastavatud Telliskivi Rahva Raamatusse õdusale hommikusöögile. Uurisin, kuidas viimasel ajal pisut varjus püsinud ja peagi viiekümnendat sünnipäeva tähistava proosakirjaniku eluke hetkel veereb.

Kerttu Rakke on kirjaniku pseudonüüm, mis tekkis aastal 1987, mil ta kirjutas loo "Let's go". Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti filoloogina, hiljem õppinud ka Eesti Humanitaarinstituudis semiootika magistrantuuris. Töötanud reklaamiagentuurides korrektori ja copywriterina, teinud kaastööd paljudele ajakirjandusväljaannetele, sealhulgas ajalehele Postimees ja ajakirjale Oma Maitse. Augustist 2012 kuni aprillini 2015 töötas naine Tallinna Kesklinna Valitsuse avalike suhete nõunikuna. Kerttu ei ole ühegi poliitilise erakonna liige. Suurema tuntuse saavutas Rakke kodumaise igapäevasarja "Kodu keset linna" stsenaristina. 

Uurisin Kerttult, kas kirjutamisega saab rikkaks. Mis ametit ta täna peab? Kuidas sujub tema eraelu? Kuidas tema teosed sünnivad ja kus kargavad pähe parimad mõtted? Kas temastki on saanud taimetoitlane ja millal ta oma patsid maha lõikab? Millised põnevad plaanid ootavad tegusat naist ees? 

Millest värvika kirjanikuga lobisesime, vaata videost!

"Hommikusöök staariga"; Telliskivi Rahva Raamat; Kerttu Rakke

2004. aastal teenis Kerttu Rakke 16 253 Eesti krooni autorihüvitist, olles sellega kõige enam autorihüvitist teeninud eesti kirjanike edetabelis 8. kohal.

27. aprillil 2005 pälvis Rakke ajakirja Nädal auhinna suure tööpanuse eest, sest üksinda igapäevasarja käsikirja kirjutamine on maailmas ainulaadne.

Alates 2012. aastast aitab toimetada ajakirja Vaimupuu, mille sihtrühm on vaimupuudega inimesed. “Muretsen inimeste mentaalse tervise pärast, sest varsti saan ma vanaks ja mind huvitab, et siis oleks Eestis elujõulisi inimesi, kes mulle pensioni maksaksid,” on tunnistanud tegus naine Maalehele antud intervjuus. 

"Hommikusöök staariga"; Telliskivi Rahva Raamat; Anu Saagim; Kerttu RakkeFoto: Tiina Kõrtsini

Samal teemal

17. juuni 2019, 17:39
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Baari-Madis: õnn, et ma pole mingi suvaline Lifti-Lembit, keda keegi ei tea
12. juuni 2019, 23:22
Suur samm meelelahutus- ja meediamaailmas – Telia toob teleekraanile esimese omatoodetud seriaali
11. juuni 2019, 22:33
VIDEO | Reet Linna: lastega on mul vedanud, ekstreemseid olukordi pole ette tulnud
10. juuni 2019, 07:07
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Ott Lepland teab, kuidas seljatada motivatsiooni puudumist ja kust ammutada jõudu uuteks väljakutseteks

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee