Inimesed

Archie Harrison – kust on pärit kuningliku beebi eriline nimi? (8)

Triin Tael, 10. mai 2019 00:02
KÕRGEIM HEAKSKIIT: Äsja 93. sünnipäeva tähistanud Elizabeth II ja tema abikaasa prints Philip (97) Windsori lossis vastse ilmakodanikuga tutvumas. Kuningliku tava kohaselt peab monarh andma uue kuningliku beebi nime panekuks nõusoleku. Meghani ema Doria Ragland (taustal) elab juba mitmendat nädalat tütre ja väimehe juures lossi lähedal Frogmore Cottage'is ning pole võimatu, et ta oli Meghanile ka sünnitusel toeks. Foto: Reuters/Scanpix

Arthur! Albert! Alexander! Philip! Briti kihlveokontorites ennustati prints Harry ja hertsoginna Meghani esiklapsele traditsioonilisi kuningakoja nimesid, kuid kuninglik paar ilmutas taas kord isepäisust ja pani pojale nimeks Archie Harrison. 

Esitlenud kolmapäeva pärastlõunal valitud meediaväljaannetele oma kahepäevast beebit, suundusid Harry (34) ja Meghan (37) maimukest näitama kuninganna Elizabeth II-le ning teatasid monarhile tema kaheksanda lapselapselapse nime. Vajalik heakskiit saadud, tegi kuninglik paar ka maailmale teatavaks, et nende poeg on Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Monarhil on õigus nimele veto panna. Kuninganna vanaisa George V ei lubanud näiteks printsess Elizabethi nooremale õele nimeks panna Ann Margaret. Nii sai temast Margaret Rose. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.07.2019
Kas printsess Diana hing elab edasi nelja-aastases poisis?
07.07.2019
FOTOD | Kuninglik beebi Archie ristiti, ühtlasi tehti austusavaldus printsess Dianale
28.06.2019
Prints William: „Ma toetaksin oma last, kui ta oleks gei.“
29.05.2019
Britid hämmingus: beebi Archie peab hirmsa müra keskel magama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee