Inimesed

Paljas Porgand: olin sellises muutumises, et ei tundnud enam ennast ära (45)

Keit Paju, 20. mai 2019 10:50
Merilin TaimreFoto: Robin Roots

„Ma hoidsin nii palju valu ja raskust enda sees kinni. Olin ühel päeval alasti peegli ees ja mõtlesin, et täiesti lõpp! Mu keha ei olnud muutunud, aga ma tundsin, et selle keha sees ei ole mina. Tajusin, et mu näojooned olid muutunud, mu nägu oli kurb ja paistes,“ räägib Merilin Taimre ehk Paljas Porgand, kelle elu on viimastel kuudel hektilistel radadel kulgenud.

Blogijale ja sotsiaalmeediakaunitarile Merilinile (26) on aasta alanud raskelt. Lisaks isikliku elu raskustele jõudis märtsi lõpus avalikkuse ette tema ja Erik Orgu sõnelus, kui Orgu ägestus Taimre blogipostituse peale, kus too mehe sõnavõttu kritiseeris. Orgu nägi asja laimamisena ja lubas ette võtta kohtutee, mida ta aga ei teinud.

Samal ajal juhtus Taimre elus mitu traagilist olukorda, neiu oli ilmselgelt liimist lahti ning puhkes isegi Instagrami otse-eetri ajal nutma, öeldes, et ta ei ole praegu piisavalt tugev, et naeratust näole manada. Seejärel teatas ta, et peab aja maha võtma ning tegema internetist pausi. Neiu sõnul oli vaimne tasakaalutus muutunud niivõrd talumatuks, et teisiti ei saanud enam edasi minna.

Taimre räägib, et sisemine valu väljendus füüsiliselt: ta keha oli nõrk, mistõttu ei suutnud ta enam trenni teha, isegi treppidest kõndimine oli vaevaline, olgugi et ta on väga heas füüsilises vormis. Südamepiirkonnas olid põletavad valud ning lümfisõlmed olid paistes. Kartuses, et midagi on viga, läks ta arstide juurde, kes aga kinnitasid, et kõik on korras.

„Minus oli tekkinud nii suur valukeha! Sain aru, et inimesed kutsuvadki endale haigusi külge, sest neil on nii palju stressi, negatiivsust, valu ja ennasthävitavaid mõtteid. Tundsin, et mul on vaja väga paljust lahti lasta ja muuta oma vaadet elule, muidu tekibki mingi haigus,“ ütleb ta. Sellest sai alguse enesetervendamisrännak, mille käigus Taimre pidi uuesti looma kontakti iseendaga, et paraneda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.01.2020
Paljas Porgand erakordselt avameelses blogipostituses: miks ma „paks“ olen?
31.10.2019
Paljas Porgand kutsuti kooli heategevuse korras esinema, kuid tema transpordikulu hüvitamine tekitas paksu pahandust
17.10.2019
Merilin Taimre ostis endale unistuste kodu: korterisse sisse astudes olin kindel, et see on minu jaoks ideaalne!
26.09.2019
Blogija Paljas Porgand on unetusega kimpus ja palub abi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee