Tele

Tuuli Roosma on Samburu hõimu neidude turvakodu ehituseks kogunud juba üle 3000 euro (29)

Televeeb, 8. mai 2019 18:26
Foto: Kanal 2
14. aprillil näitas Kanal 2 saade „Meie aasta Aafrikas“ Aafrika jõhkravõitu traditsioone, kus noori Samburu hõimu tüdrukuid meeste poolt julmalt ära kasutatakse. Tuuli Roosma kutsus televaatajaid üles sealset neidude turvakodu toetama. Tänase seisuga on heade Eesti inimeste poolt annetatud 3486 eurot. Annetatud raha kannab Tuuli koos oma pere annetusega sel nädalal Samburu tüdrukute organisatsioonile üle. 

Samburudel valitseb gerontokraatia ehk vanainimeste võim, nende puhul vanade meeste võim. Kuna nooremad mehed kuni 35. eluaastani ei tohi abielluda, võivad nad võtta sugulaste ringist tüdruku (alates 5. eluaastast), kellega nad küll seksuaalselt läbi käivad, aga ei abiellu.

Samal teemal

Josephine Kulea on ainus ja esimene, kes selle hirmsa traditsiooni vastu on välja astunud. Oma sugulase päästmisest on tänaseks saanud suur organisatsioon, mis on päästnud juba 1183 tüdrukut. Tüdrukute turvakodus elab täna umbes 300 tüdrukut. Organisatsioon tegutseb ainult annetuste toel, sest poliitilist otsust nende toetamiseks ei juleta teha –  Josephine on hõimu vanemate põlu all kui traditsioonilisele ühiskonnale vastu hakkaja. 

„Meie vaatajatest otsustas vähemalt 151 inimest Josephinet tema töös aidata, meie kontole annetati kokku 3486 €. Kui palju oli neid, kes tegid annetuse otse neile, me ei tea,“ ütleb saate produtsent Tuuli Roosma. 

„Eestlaste annetatud raha on Keenias väga suur summa. Selle eest saab kindlasti teha ühiselamu laienduse ning neiud saavad elama parematesse tingimustesse,“ lisab Tuuli.

„Samburu neidude sihtasutus on väga tänulikud toetuse eest meie tüdrukute heaks. Me saime infot teie lahkete annetuste kohta Tuuli ja Arbo perekonnalt. Suur tänu teile ja palju õnnistust kõigile. Tüdrukud saadavad kõigile armastust,“ seisab Josephine saadetud tänuavalduses.

Kes soovib Josephinet toetada, saab uurida selleks võimalusi nende kodulehel.

Samal teemal

25.04.2020
FOTO | Tuuli Roosma peres kasvab eriti eksootiline lemmikloom
04.10.2019
FOTO | Nii suured! Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare kaksikud on juba noorteks meesteks kasvanud