Inimesed

Raivo E. Tamme ja Helena Merzin-Tamme perenali: „Kui mina ei oleks Vanemuisesse tulnud, kas sa olekski siis vanatüdrukuks jäänud?“ (50)

Aigi Viira, 4. mai 2019 00:01
NÄITLEJAPAAR: Raivo E. Tamm ja tema abikaasa Helena Merzin-TammFoto: Tiina Kõrtsini

„Sul olid nii kanged prillid ees, et ma ei kujuta ettegi, kuidas sa mind märgata said,“ muheleb näitleja Raivo E. Tamm (53), meenutades 15 aasta tagust suvelavastust „Vigased pruudid“, mis viis ta kokku abikaasa Helena Merzin-Tammega (46). Tolles lavastuses kandis Helena tegelane Miina tõepoolest prille, mille klaasid olid vähemasti pudelipõhjapaksused. Lisaks lohistas ta järel tõrksa loomuga minisiga, kel pidi silma peal hoidma. Mil moel ta Raivot üldse tähele panna jõudis, on müstika. Või pigem ei ole?

„Mul oli nii raske teha seda materjali, kogu aeg tundus, et ma ei oska mängida üldse ning mul oli õudselt häbi, kui Raivo E. Tamm tuli,“ naerab Helena, tollesuvine vigane pruut, kes pidi peale viletsa nägemise üht jalga liipama. „Minul oli kogu aeg häbi ja ma lohutasin ennast sellega, et mul on õnneks nii paksud prillid ees, et ta vähemalt ei näe mu silmi ega seda, kui häbi mul on! Ma ei julgenud talle üldse otsa vaadata läbi nende paksude prillide! Nii häbi oli, et ma midagi ei oska ja siis selline näitleja vastas nagu Raivo E. Tamm.“

Ja siis veel see põrgulik siga, kes Helenat oma tujuka meelega kiusama kippus: „ Siga lohistas mind! Ta oli väga isepäine ja mõnikord läks ka lavalt minema, kui tahtis. Olin sunnitud talle järele minema.“ Raivo märkas Helenat küll. Inetutele prillidele ja seapõrsale vaatamata. „Eks oli hetki, mil need prillid eest ära ka võeti,“ lausub ta salapärase naeratuse saatel.

Too suvine kosjaskäik tõi kaasa selle, et tartlannast Helena jättis Tartu ning koduteater Vanemuise, kus seda ja teist ning kolis Tallinna. Raivo kodulinna. Abiellusid. Peaaegu, et salaja. Meediakära vältimiseks. Neil on ühine poeg Johannes Hermann ja triatlonitõmme. Teatritõmbest kõnelemata. Ning justkui 15 aasta taguse kohtumise tähistamiseks on nood kaks lõpuks ometi koos laval. Kahekesi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.11.2019
Raivo E. Tamm ujus Hawaiil delfiinidega: jäin nende keskele nagu kilu karbis
12.06.2018
TV3 VIDEO | Raivo E. Tamm haarab Ironmani triatlonile kaasa oma abikaasa
01.06.2018
AASTA TELESERIAALI NÄITLEJA 2018 | Raivo E. Tamm: jõuan kolmes sarjas mängida tänu oma abikaasale
01.06.2018
FOTO | Raivo E. Tamm läheb suvele vastu uue kelmika välimusega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee