Inimesed

Tõnu Sal-Saller: kuulsuse koormat sain tunda „Horoskoobi“ päevil, aga mitte tuntus pole oluline, vaid see, mida sa teed (2)

Jaanus Kulli, 2. mai 2019, 00:02
MAA SOOL: Nissi Trollid on tegutsenud Tõnu Sal-Salleri juhtimisel juba pea veerandsada aastat. Praeguseks on saanud sellest MTÜ Muusikaselts, mille juures on huvialakool Nissi Trollid. Juhatuse esimees on Tõnu Sal-Saller.Foto: Robin Roots
Tõnu Sal-Saller on müstiline muusikaõpetaja. Pea veerand sajandit on ta õpetanud Nissis noori muusikaga kokku kasvama. Suuresti pigem heast tahtest kui materiaalse kasu nimel. Lauljatest eksabikaasa Anne Velli ja poja Hendrik Sal-Salleri kõrval on Tõnu nimi jäänud aega, kui ilma tegi muusikasaade „Horoskoop“, kus ta mängis Kustas Kikerpuu ansamblis. Toonasest kuulsusest piisab talle tänini. Nüüd panevad ülestõusmispühade vaiksel laupäeval 80. sünnipäeva tähistanud Tõnu silmad pigem särama tema kooli kasvandikud. Ta on vanas heas mõistes maa sool.

Kui ma teile helistasin ja poleks teadnud, et teisel pool toru on mees, kes kohe-kohe tähistab oma 80. sünnipäeva, võinuks ma hääle ja reipuse järgi otsustades kihla vedada, et räägin poole noorema inimesega.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

1. mai 2019, 17:09
Hendrik Sal-Saller: „Koos isaga laval olla on väga lahe.“
5. aprill 2019, 13:50
SÜNNIPÄEVAGALERII | Palju õnne, Heidy Tamme!
19. oktoober 2004, 00:00
«Horoskoobi»-poisil Kalju Terasmaal pole aega pidu pidada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee