"Hommikusöök staariga" Hilton Tallinn Park Hotel`i London lounge`is; Anu Saagim; Kaidi Klein
Anu Saagim 1. mai 2019 18:41
Veetsime koos Kaidi Kleiniga mõnusa hommikupooliku Hilton Tallinn Park Hotel`i London Lounge`is. Me küll teame Kaidiga teineteist, aga ei ole kunagi omavahel isegi veits pikemalt rääkinud. Tänane hommikusöök oli aga väga mõnusalt veedetud tunnike. Võib-olla ka pisut rohkem, kui mõnus, sest kaotasime mõlemad täiega ajataju ja juttu jagus kauemaksi.

Kaidi Klein alustas raadiosaadete tegemist 1990. aastate algul Kuku raadios. Ta on juhtinud mitmeid menukaid muusikaedetabeleid nii raadioeetris kui televisioonis, olles näiteks lauluvõistluse "Kaks takti ette" saatejuht.

Kaidi Kleini raadiokarjäär sai otsa, kui ta aastal 2000 seitsme maa ja mere taha siirdus. Aastatel 2000–2008 elas Kaidi Ameerika Ühendriikides. Kaheksa aastat hiljem kodumaale naastes asus ta rohkem juba telesaadetega tegelema. Ta on kaasa löönud sellistes projektides nagu, "Laula mu laulu", "Eesti otsib superstaari", "Kolmeraudne", jpt. 

Viimaste nädalate jooksul on aga Kaidi meedia tulipunktis olnud seoses rallisõitja Ott Tänaku filmiga, sest ta on eestlaste poolt palavalt armastatud rallisõitjast valminud filmi stsenarist.

„See Oti hooaeg oli iga filmitegija unistus, seal oli nii palju draamat,“ tõdeb ta. „Elu ise mängis meile kätte nii palju erinevaid situatsioone. Oli pisaraid, oli rõõmu.“ 

Vaata videointervjuud!

Kaidi räägib intervjuus avameelselt ka oma läbipõlemisest töörindel ning Ameerikasse põgenemisest. 

"Kunagi üheksakümnendatel olin end mitmel rindel – teles, raadios, ajalehes – rabades korralikult ära vintsutanud. Peale selle oli ka isiklikus elus keeruline aeg ja ühel hetkel hakkasidki lained pea kohal kokku lööma. Pisarad lihtsalt voolasid ja ma ei suutnud isegi parima tahtmise korral nutmist lõpetada," meenutab Kaidi rasket eluperioodi.

Kaidile ulatas abikäe teine tuntud raadiohääl Kirsti Timmer, kes naise käekõrval psühhiaatri vastuvõtule viis. "Ise poleks ma iialgi üle psühhiaatrikabineti läve astunud," tunnistab Kaidi. "Ükskõik, milliseid raskusi elu on mu teele hiljem veeretanud, ei ole ma enam depressiooni langenud. Just tänu toona kogetule ja õpitule oskan nii enda, kui ka raskete olukordadega täna palju paremini toime tulla." 

"Hommikusöök staariga" Hilton Park Hotel`is; Anu Saagim; Kaidi Klein Foto: Robin Roots

Kaidi Klein abiellus Ameerikas mehega, keda ei tundnud.

"Peale läbipõlemist ja Ameerikasse minekut mõtlesin, et olen ära umbes kuus kuud ja siis tulen tagasi. Aga paraku tahtis saatus teisiti, sest armastus niitis mind ookeani taga jalust," räägib Kaidi. "Ameerikasse sõitsin 2000. aasta märtsis ja ka abielusadamasse jõudisin juba sama aasta juunis.

Kui Kaidi abielu lagunes aastal 2007, siis sama aasta lõpul naasis ta koos 6-aastase poja Dylan`iga tagasi kodumaale. Tööd ei tulnud kaua otsida, sest vana ülemus määras Kaidi noorukese laulja Birgit Õigemeele käekäigu eest hoolitsemise. Edasine on Kaidi jaoks olnud karjääriredelil vaid tipu poole pürgimine. Edu tegusale naisele!