Elu

Kaidi Karilaid: seks on tähtis, aga on veel üks asi, mis on kordades olulisem (10)

Anu Saagim, 29. aprill 2019 20:44
Kaidi Karilaid
Paljud inimesed ületähtsustavad kirge ja seksi suhetes, arutleb teadlikkuse vahendaja ja "Puuduta mind" saadet väisanud Kaidi Karilaid ja küsib: „Mis siis, kui kõik võib muutuda kogu aeg? Mis oleks, kui alustaksid igat hommikut täiesti uue inimesena?“

Kuhu kaob suhtes kirg, mis inimesi kokku viib?

Samal teemal

Sa ei saa lõpmatult kogeda kirge, olemata suhtes iseendaga. Kui inimesed armuvad, tunnevad nad kirge. Armutakse sellepärast, et partnerite olemused haakuvad. Ma naudin seda, kes sa oled, mitte seda, mida sa teed. Naudin seda, kuidas su keha välja näeb.

Kui oleme armunud ja asume looma seda üksolemist, hakkame tihti ennast otsekui paremaks voolima. Unustame ära selle, kes me päriselt oleme ja teeme üha rohkem valikuid oma partneri järgi. Otsustame oma peas, et partnerile kindlasti meeldiks, kui ma oleks, teeks ja ütleks niimoodi. Ja me ei ole enam need, kes me oleme ja hakkame tegema neid asju, mida me arvame partnerile meeldivat, üritame olla keegi teine.

Aga partner armus sinusse sellepärast, kes sa oled ja kirg kaobki, kuna sa ei ole enam sina ise. Kui sa armastaks, austaks ja looks seda kirge enda sees enda pärast, oleks see kirg seal alati olemas.

Suhete kohta on mu üks lemmiklause: "Ma armastan inimestega koos olla mitte ainult sellepärast, kes nad on, vaid sellepärast, kes mina olen siis, kui ma nendega koos olen." Minu arust on see nii ilus, sest ma saan veel rohkem
olla mina ise.

Kas sõprus mehe ja naise vahel on võimalik?

Muidugi on võimalik. Maailmas on kokku lepitud ebateadlikult, et mehed soovivad kogu aeg seksi, naised aga peavad seda valeks. Mul on kahju, et naised seda väga tihti valeks peavad. Meeste kehad on sellised, mis kogu aeg tahavad anda. Kui mõistame, et meeste olemus ongi selline, siis see annab sulle teadmise ja sa saad oma elu lihtsamaks teha.

Mehed, kes hakkavad ennast teadlikumana looma, ei tee seksist kõige tähtsamat asja elus. Nad teadvustavad, et see on oluline, aga mitte ainus oluline asi. On ka midagi muud, midagi palju enamat. Need mehed loovad tavaliselt oma ellu lisaks kõigele ka suurepärase seksi ja suurepärased suhted.

Paljud naised seksivad sellepärast, et saada suhteid. Nad arvavad, et suhteta pole nad keegi. Ometi ei tee see sinust paremat naist, kui sul on mees. Naine võib ka seksida, kui ta päriselt suhet ei soovi. Sa ei pea sellepärast suhtesse minema, kui see sulle päriselt ei sobi.

Suurepärase suhte aluseks on kolm komponenti. Mõlemad partnerid lubavad
teineteisel olla need, kes nad on ja teha mida iganes neile oluline on. Seks on suurepärane. Ja mõlemad loovad raha.

Kas seksida ei tohiks enne abielu?

See on jälle üks inimkonna loodud „tõde“, mis on paljude jaoks vale. Mina küsin taas: mis on see, mis sinu jaoks toimib? Põhimõte mitte seksida enne abielu on tulenenud usust, enne kirikuvõimu oli see ju lubatud. See on vaba valik, mida sa usud.

Mina näiteks usun ennast. Mina olen see mägi ja sina oled see mägi. Kui see sulle sobib, siis on hästi. Tee kõike, mis sulle sobib. Kui sa arvad, et siin maailmas on midagi ette nähtud stiilis „nii käib ja peab“, siis sa ei vali mitte kunagi iseennast. Ja kui sa ei vali iseennast, jääd sa alati ootama, et kuskil väljaspool on miski, mis teeb sinu elu õnnelikumaks. Aga kui valid selle, mis on sinu jaoks tõene, millist suhet sa päriselt soovid, siis küsid endalt: kuidas ma saan seda luua ja hakata sellega pihta vaatamata sellele, mida maailm sinust arvab.

Kuidas seda siis saavutada?

Kui sa päriselt soovid, et su suhe oleks pidevalt muutuv ja arenev, ei saaks kunagi valmis ja oleks pidevalt seiklus, on mul pakkuda üks toimiv võte. Loobu kinnistunud järeldustest selles osas, mida sinu jaoks suhe tähendab. Igal õhtul, kui lähed magama, ütle endale sellised sõnad: „Ma hävitan ja teen olematuks kõik oma suhted oma partneriga ja ma hävitan ja teen olematuks kõik oma suhted iseendaga.“ Kui hommikul ärkad, küsid uue küsimuse: millist suurepärast suhet ma täna saan iseendaga luua ja millist suurepärast suhet ja seksi saan ma täna oma partneriga luua?

See loob seda, et igal õhtul, kui lähed magama, kustutad kõik definitsioonid, tähendused, mõtted, tunded, järeldused, mis selles suhtes selle hetkeni on olnud selle inimesega. Ehk siis alustad puhta lehena.

Hommikul ärkad ja mõtled, millist suurepärast suhet ma saaksin luua. Igal hommikul ärkad nagu uue inimese kõrval, kus kõik on võimalik, kus võimalikkust ei määra enam sinu eilne päev või eelmised kakskümmend aastat, kui sa temaga koos elasid, vaid alustad täiesti otsast peale.

Kaidi Karilaid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee