Tele

Jevgeni Ossinovski korterit renoveeris ettevõte, kellel polnud selleks vastavat luba (21)

Toimetas Terttu Jazepov, 29. aprill 2019 21:00
Jevgeni OssinovskiFoto: Erki Pärnaku
„Kui Jevgeni naine kohale tuli ja tema ütles, et värv ei sobi, võeti põrand üles. Mu vend tegi vannitoaremondi ära ja siis öeldi, et meile see värv ei sobi, võta nüüd terve põrand üles. Trepp oli seal nii kallis, et mõni inimene ostab omale selle raha eest auto. Töömees, kes selle paigaldas, ütles, et see maksis 12 000 eurot,” räägib Lembit, kes renoveeris Jevgeni Ossinovskile kuulunud korterit. Paraku ei teadnud ta sel hetkel, et ehitusfirmal ei ole muinsuskaitse all olevas majas remonditöödeks vajalikku luba.

Kuu aega tagasi tegi „Kuuuurija” loo sellest, kuidas grusiin Zurab Kakasvhili kurtis, et Eesti ehitajad petsid teda ning jätsid ta rahast ilma. Mees väitis Lustile, et tema ja tema meeskond ehitasid Tallinnas Tuukri tänava kortermaja ligi pool aastat, kuid lubatud tasu tehtud töö eest jäi neile siiski väidetavalt tasumata.

Pärast seda saadet hakkasid Katrin Lustile kirjutama ka teised Eesti ehitajad, kellel oli samuti probleeme just Aivar Aaviku ja tema ettevõttega. Ka neile oli Aavik väidetavalt raha võlgu jäänud. 21aastane Lembit oli nõus oma juttu kaamera ees kinnitama ning räägib lähemalt Rovoler OÜ konsultandist Urmas Kuusküllist ja Tavaral OÜ juhatuse esimehest Aivar Aavikust.

Korterit renoveeriti muinsuskaitse loata

Ajalehekuulutuse peale töö leidnud Lembitu vend asus 2016. aastal renoveerima vanalinnas, Kiriku põik 4 majas asuvat korterit. Mehe venna kutsus tööle Aivar Aavik, kes teatas, et korter kuulub tollal töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovskile. Ka Lembit helistas Aavikule ning soovis tööd, mida ta ka kohe sai. „Tol hetkel käisid korteris maalritööd ja laminaadi paigaldamine. Samuti olid seal pooleli trepi- ja saunaehitused. Üks tuba oli tol hetkel valmis,” meenutab Lembit umbes 360 ruutmeetrise korteri olukorda.

Maja kuulub aga muinsuskaitse alla ning seal võib teha ehitustöid vaid muinsuskaitse nõusolekuga. Lisaks võivad töid teha ainult ettevõtted, kellel on saadud muinsuskaitseametist vastavad load. Kummalgi eelmainitud ettevõttel seda luba aga ei ole.

Palka maksti töölistele nii, et kontole laekus miinimum ja ülejäänud saadi sularahas. Lembituga ei sõlmitud aga isegi töölepingut. „Aivar tuligi alati sularahaümbrikuga. Ta kutsus meid ükshaaval autosse ja maksis palgad ära. Mina sain iga kuu umbes poolteist tuhat eurot.”

Aavik ja Kuusküll palkasid vastamiseks advokaadi

Pärast Jevgeni Ossinovski maja ehitustöid läks Lembit edasi Falgi teel asuvasse majja. Seal tekkisid aga probleemid ja mehel jäi Falgi tee ehituse eest saamata ligi 1000 eurot. „Kui esimest korda rahad kõvasti hilinesid, siis öeldi, et Oleg ei saa ülekannet teha, sest tal on praegu kontrollid peal. Meil oli ju töö tehtud, mis see meid huvitab, et kontrollid peal – kõik on ju ametlik.” Lust rääkis ka Oleg Ossinovski advokaadiga, kes kinnitas ja näitas dokumente selle kohta, et Oleg Ossinovski ettevõte kandis kõik rahad õigeaegselt Rovoler OÜle üle.

„Ehkki täna kuulub korter tõepoolest minule, siis sel hetkel, kui ehitustöid tehti, kuulus see minu vanematele. Otsused, mis tollal renoveerimisega seoses tehti, polnud minu tehtud, kuna mina ei olnud selle omanik, tellija ega tööde teostaja,” selgitab olukorda Jevgeni Ossinovski. Poliitik sai tõepoolest korteri omanikuks alles 2018. aastal. Varem kuulus see korter tema emale. Samas oli Jevgenil kinnisturaamatu järgi kasutusvaldus alates 2012. aastast ehk hetkest, kui tema ema ostis 300 ruutmeetrise korteri Eerik-Niiles Krossilt. Korteriühistu esimehe Toomas Peegi sõnul elab Jevgeni korteris juba sellest hetkest, kui Kross sealt lahkus.

Aivar Aavik ja Urmas Kuusküll palkasid „Kuuuurijale” vastamiseks vandeadvokaat Aivar Pilve ning saatsid oma vastuse meiliga. „Klientide kinnituste kohaselt ei vasta tegelikkusele väide, et kummagi objekti puhul ei sõlmitud töötajatega töölepinguid ning neile maksti ümbrikupalka. Teatavasti ei ole sularahas arveldamine ja tasu maksmine keelatud ning selline tegevus ei ole samastatav töötajatele ümbrikupalga maksmisega,” seisis kirjas. Täispikka kirja saab lugeda „Kuuuurija” kodulehelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee