Saund

Tallinnas esineb Briti lauljatar Laura Mvula, keda innustas uut albumit tegema Prince isiklikult 

Toimetas Katharina Toomemets, 29. aprill 2019 08:47
Laura MvulaFoto: Pressimaterjal
Reedel 10. mail annab Tallinnas kontserdi Briti lauljatar Laura Mvula, kes on 32-aastane Suurbritannia lauljanna, laulukirjutaja ja helilooja. Mvula ühendab enda loomingus peamiselt R&B, jazz-, klassikalise ja popmuusika elemente atmosfäärilise kõlapildi ja sügava tämbriga.

Mitmete mainekate auhindadega pärjatud muusik astub üles värskelt avatud T1 Mall of Tallinna 4. korrusel, mis muutub üheks õhtuks nii omanäoliseks ja põnevaks kontserdisaaliks kui ka Eesti suurimaks restoraniks.

Lauljatari muusikukarjäärile pani aluse tema tädi, kes kutsus Mvula teismelisena laulma legendaarsesse a capella gruppi Black Voices. Birminghamis üles kasvanud laulja meenutab, et algus oli toona raske. „Ma ei osanud noorena laulda ja kõlasin kohutavalt, aga mu tädi nägi minus midagi ja toetas mind. Hakkasin paralleelselt arranžeeringuid kirjutama ning siin ma olen,“ meenutab saadetud pressiteate vahendusel Mvula, kes asus pärast keskkooli kohalikus konservatooriumis kompsositsiooni õppima.

 

Ülikooli ajal sahtlisse kirjutatud lood jõudsid 2012. aastal Mvula lühialbumile „She“, millele järgnes täispikk debüütalbum „Sing to The Moon“ järgmise aasta kevadel. Kauamängiv pälvis laialdaselt avalikkuse positiivset heakskiitu nii Suurbritannias kui ka Euroopas ja teisel pool lahte. Gospeli, jazz-i, R&B’ ja orkestreeritud popmuusika mõjutustest läbi põimunud looming jäi kõrva ka paljudele tuntud muusikutele, sealhulgas Elton Johnile ja Prince’ile.

Laura MvulaFoto: Pressimaterjal

Laura Mvula mõlemad albumid tõid talle teiste seas mainekad Mercury Prize’i nominatsioonid ning ta on pälvinud MOBO galal aasta naisartisti ning parima R&B/soul-artisti auhinna.

Lauljatari eelseisval kontserdil Tallinnas on lisaks muusikale võimalik nautida ka erinevaid maitseid, sest T1 Mall of Tallinna neljas korrus muutub üheks õhtuks nii omanäoliseks ja põnevaks kontserdisaaliks kui ka Eesti suurimaks restoraniks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee