Bobby FcFerrin ja NaimaFoto: Sven Tupits / Fotogeen
Jaanika Vilipo 27. aprill 2019 16:58
Reedel, 26. aprillil astus Alexela kontserdimajas üles festivali Jazzkaar peaesineja, Ameerika džässilegend Bobby McFerrin, rõõmustades siinset muusikarahvast emotsionaalse ja meeldejääva kontserdiga. Erilise rõõmu osaliseks sai aga lauljanna Sofia Rubina 6aastane tütar Naima, kelle McFerrin kontserdi ajal lavale kutsus.

Sofia kirjeldab kontserti kui meditatiivset elamust, milles oli palju ühislaulmist "Tore, et publik sai kaasa laulda." Sofiale meenub, kuidas tütreke oli küsinud, kas tal õnnestuks pärast kontserti Bobbyga tuttavaks saada, mille peale ei osanud ema midagi lubada. 

"Bobby istus lava serva peal ja pilk läks kuidagi meie peale. Tal oli teine mikrofon kaasas. nagu alati, kui kaasab kedagi publikust. Ühel hetkel nägi, et Naima istub saalis ja kutsus ta lavale," räägib Sofia. "Ta ei julgenud alguses minna. Ei teadnud, mis hakkab toimuma. Kui Bobby küsis Naima käest, mis laulu ta tahaks laulda, ei osanud tütar kohe vastata. Isegi täiskasvanul oleks kohe seda raske öelda," lausub Sofia. "Aga siis ta hakkas tütrega koos laulma - tekkis selline mõnus dialoog."

Naimal on kontserdist veel värsked emotsioonid. "Tal oli väga äge. Enne kontserti ütles ta mulle, et tahaks Bobbyga sõbraks saada. Ma ei saanud seda muidugi lubada. Aga tundub, et tema unistus täitus, läbi muusika."

Sofia sõnul tütar väga tihti kontsertidel kaasas ei käi, aga muusikast oskab juba lugu pidada. "Ta on käinud viimaste aastate jooksul rohkem. Aga sellist kogemust, et keegi teda lava juurde kutsub, ei ole tal olnud," lausub Sofia.

Muusika ja džäss on koduseks keeleks ja Sofia sõnul on tütre lemmikuteks hetkel Bobby McFerrin ja Stevie Wonder. "Hommikul ta juba küsis mu käest, millal me läheme Stevie Wonderit vaatama?" naerab Sofia. 

Pärast esinemist oli McFerrin Naiamale enda lillekimbu kinkinud. "Mõnus ja südamlik moment."

"Minu kui artisti jaoks oli lahe vaadata seda, kuidas kõik laulsid koos. Selline kontsert, kus oli palju ühislaulmist - see peaks õnne ja rõõnu tooma," teab Sofia öelda.