Inimesed

FOTOD | Nele-Liis Vaiksoo tutvus Afganistanis Eesti sõdurite teenistusega: siin viibides õpib hindama seda, kus ma ise elan (30)

Toimetas Jaanika Vilipo, 27. aprill 2019 15:56
Muusikud külas Afganistanis teenivatel Eesti sõduritelFoto: Pressimaterjal
Afganistanis teenivaid Eesti kaitseväelasi külastavad muusikud tutvusid Kabuli rohelise tsooni, kohaliku turu ning Eesti sõdurite igapäevatööga.

„Siin viibides õpib järjest enam hindama seda kus ma ise elan, vabadust, vabalt liikumise vabadust ja otsustamise vabadust. Eestis võid sa vabalt liikuda kartmata, et oled kellegi sihikul. Kuigi ka siin sõjaväebaasis viibides on näiliselt kõik rahulik, siis samas ikkagi tead ja tajud, et nii ei ole,“ ütles Nele-Liis Vaiksoo.

Samal teemal

Eesti kontingent korraldas neljapäeval Kabulis koos muusikutega veteranipäeva tähistamiseks ühise grillõhtu. Täna tutvustasid sõdurid külalistele Eestlaste tööpiirkonnaks olevat Kabuli rohelist tsooni (green zone), milles asub enamik kohalikke valitsusasutusi ning riikide saatkondi. Muusikute visiit kulimineerub 26. aprilli toimuva kontserdiga Eesti- ja liitlassõduritele.

Eesti kontingent Kabulis koosneb Scoutspataljoni baasil moodustatud jalaväerühmast Estpla-29, rahvusliku toetuselemendi liikmetest ning Resolute Support missiooni peakorteris teenivast staabiohvitserist, kes täidab ühtlasi kontingendi vanema ülesandeid.

Estpla-29 teenistus Kabulis algas eelmise aasta novembris, üksuse ülesandeks Afganistanis on Kabuli rohelises tsoonis valitsusasutuste nõunike ja instruktorite eskortimine ning julgeoleku tagamine töökohtumistel Afganistani ametnike ning sõjaväelastega

Samal teemal

25.09.2019
VAHEMERE ROMANTIKA! Nele-Liis Vaiksoo kihlus kallimaga: see ei olnud kindlasti midagi uisapäisa
16.02.2019
SÜNNIPÄEVAGALERII | Palju õnne, Nele-Liis Vaiksoo!
10.01.2019
KAS TÕESTI VÕIMALIK? Nele-Liis Vaiksoo isal pole kunagi mobiili olnud: mul ei ole vaja suhelda!
09.00.2019
Nele-Liis Vaiksoo teenis tunnise ettekandjatööga 230 eurot tippi