Merit Männiste
Anu Saagim 27. aprill 2019 09:44
Laulupidu Vaba Rahva Laul toimub sel aastal 17. augustil Pärnus. Üles astuvad vanad tuttavad Marko Matvere, Ott Lepland, Gerli Padar, Boris Lehtlaan, Oliver Leppik ja ka Merit Männiste.

Merit Männiste

Merit, astud Vaba Rahva Laulul üles juba kolmandat korda. Mis teeb seekordse kontserdi sinu jaoks eriliseks?

Iga kontsert on alati erinev. Laulupeo repertuaar uueneb, vahetub kontserdipaik, seetõttu saab uus olema ka publik. Ootan Pärnu esinemist põnevusega, sest mul on seal võimalus laulda ühte väga armastatud laulu koos suurepärase duetipartneriga.

Mis on see, mis sind juba kolmandat korda on pannud „jah“ ütlema Vaba Rahva Laulule?

Selliste ürituste vaimsus ja meelsus on niivõrd eriline, et loomulikult olen ma hea meelega nõus seal osalema.

Miks inimesed vajavad täna sellist eestimeelset üritust?

Rahvuslik laulupidu on praegu väga oluline, sest loodetavasti aitab see rahvast liita. Meile imporditavale globalismile on see tasakaalustav.

Kuidas sina noore inimesena oled tavaliselt Eesti jaoks olulisi tähtpäevi tähistanud?

Eesti jaoks olulised tähtpäevad on alati olnud tähtsad ka minu jaoks. Mind on kasvatatud oma maad ja rahvast armastama.

Kui populaarne on noorte seas eestikeelne muusika? Mis sind selle juures võlub?

Noortele minu sõpruskonnast on eestikeelne muusika väga olulisel kohal. Eesti keel on väga kaunikõlaline, laulan uhkusega isegi põhiliselt emakeeles.

Miks on ühel noorel inimesel siin hea elada?

Eesti on noortele elamiseks kaunis ja turvaline paik. See on ju meie kodu ja kodus on ikka hea olla.

Milline on Eestis sinu lemmikpaik, mida soovitad suvel teistelgi külastada?

On hea meel, et mul on olnud võimalus esinemiste tõttu külastada Eestis väga palju erinevaid ilusaid paiku. Meie maa on küll väike, kuid avastamist on siin rohkesti! Kindlasti soovitan külastada meie saari ja avastada Lõuna-Eestit. Kõik piirkonnad on tegelikult vaatamist väärt.

Eesti rahvas teab sind Männiste Perebändi kaudu. Kuidas see sündis?

Isa Kaupo juhendamisel oleme koos vend Märteniga pisikesest peale lauluvõistlustel osalenud. Sellest tegevusest kasvaski välja Männiste Perebänd, mis on tegutsenud nüüd juba tosin aastat. Ja tegutseme ikka edasi, sest meid ühendab armastus oma pere ja muusika vastu.

Miks on oluline, et pereliikmetel oleks ühine hobi?

See on väga äge, et meie perel on ühine hobi. See on väga liitev. Kindlasti soovitan erinevat ühistegevust ka teistele peredele. See ei pea ju tingimata olema muusika. Tore on üheskoos näiteks reisida või spordiga tegeleda. Variante on kindlasti palju.

Mis on sinu arvates selle aasta jooksul Eestis hästi läinud?

Eestil on läinud minu arvates selle aasta jooksul päris hästi. Arvestades seda, et maailm meie ümber on muutunud hirmutavalt hullumeelseks, oleme seni veel päris hästi siin Maarjamaal hakkama saanud. Jätkugu meil oma rahvuse säilimiseks alalhoidlikkust, tarkust ja südamesoojust ka edaspidiselt.

Merit Männiste