Film

Kevin Costneri film põrmustab Bonnie ja Clyde'i romantilise müüdi (2)

Triin Tael, 27. aprill 2019 00:01
MAJANDUSLANGUSE ROMEO JA JULIA: Bonnie ja Clyde lasid end meelsasti portreteerida. Ühelt kuriteopaigalt leidis politsei fotoaparaadi, millest leitud fotod tekitasid ajakirjanduses võimsat furoori.Foto: Vida Press

23. mai 1934. Üksildane Louisiana maantee. 16 sekundi pikkune kuulirahe Fordi sedaani pihta tapab USA kõmulisima paari, Juliaks ja Romeoks tituleeritud Bonnie Parkeri (23) ja Clyde Barrow' (25). Sünnib müüt legendaarsest armastajapaarist, kes Robin Hoodi kombel korda loob. Kuid Netflixi värske film „The Highwaymen“ („Maanteeröövlid“) seab tõe jalule. Kaks aastat jahitud Bonnie ja Clyde olid halastamatud mõrtsukad, kes tapsid 13 inimest.

Bonnie ja Clyde'i lugu on aastakümnete jooksul üha uuesti jutustatud – 1967. aasta filmis, kus kurikuulsat armastajapaari kehastasid superstaarid Warren Beatty ja Faye Dunaway; Broadway muusikalis, miniseriaalis, raamatutes, isegi Beyoncé ja Jay-Z laulus. Neid on nimetatud koguni majandussurutiseaegseteks Kardashianideks.

Kuid Netflixi värske mängufilm „Maanteeröövlid“, peaosades Kevin Costner ja Woody Harrelson, seirab kaht müütilist armunut hoopis teisest vaatevinklist. See film ei lange Robin Hoodi müüdi lõksu, nendib Bustle.com. Näeme kaht endist Texase korravalvurit Frank Hamerit (Costner) ja Maney Gaulti (Harrelson), kes katkestasid pensionipõlve, et mõrtsukapaari veristele seiklustele viimaks ometi lõpp teha. Nüüd tõusevad nemad väljateenitult kangelasteks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.05.2020
MINEVIKUHETK | 23. mai: Texase politseinikud tapsid Bonnie ja Clyde'i
18.05.2018
MÄLUMÄNG | Bandiidid Bonnie ja Clyde
05.03.2018
Dunaway ja Beatty said uue võimaluse parima filmi Oscarit välja kuulutada
23.03.2017
Miks naised ikka pahasid poisse otsivad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee