Inimesed

Raivo Trass: „Kõikides teatrites, kus ma olen töötanud, olen saanud tunda kadedust. Mitte loomingulist, vaid just inimlikku kadedust.“ (29)

Jaanus Kulli, 27. aprill 2019 00:01
Foto: Martin Ahven

Raivo Trass (73) on töötanud neljas Eesti teatris: Tallinnas Draamateatris ja Linnateatris, Rakvere teatris ja Pärnu Endlas. Nii näitleja kui ka lavastajana. Ta kontol on üle 130 lavastuse ja poolsada rolli. Aga teater on teadupärast kaduv kunst ja nii ongi Trass sööbinud meie mällu ennekõik Hans von Risbieterina „Viimsest reliikviast“. Kes vähemalt kord aastas meie telerist teatab: „Minu laegas, minu kübar, minu mõõk. Minu pruut ootab mind.“

Oled küll Tallinna poiss, kuid kõik oma suved veetnud Virtsus vanaema juures. Meri sedavõrd ei tõmmanud, et oleksid meremehe elukutse peale mõelnud?

Jah, ma käisin Tallinnas Rahumäe koolis, mis tollal oli seitsmeklassine kool ja sealt edasi läksin Männikule 39. keskkooli, mis oli väga musikaalne ja sportiv kool. Seal oli ka väga tugev isetegevus, kus tehti muusikale. Nii et olen väga õnnelik, et just sellistes koolides käisin. Kahjuks hiljem, 1990. aastatel Männiku kool likvideeriti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.10.2017
„Peeter Jakobi kehastatud Ivo Schenkenberg oli nõukogude naiste seksisümbol.“
28.06.2017
KUULSUS KUTSUB KÜLLA | Raivo Trass soovitab: mida teha Virtsus?
18.03.2016
SEKS EESTI FILMIS: kirehoog uudseviljas ja rõõmlemine relvaga
13.03.2016
Raivo Trass meenutas oma elu suurimat õppetundi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee