"Hommikusöök staariga" - Erik Orgu; Anu Saagim; kauplus-kohviku Rohujuur emand Piret
Anu Saagim | Video: Jörgen Norkroos 25. aprill 2019 11:04
Toitumisnõustaja ja ettevõtja Erik Orgu teatas aprillis, et kandideerib üksikkandidaadina Euroopa Parlamenti. Ta lubab muuta Eesti rahva palju tervemaks ja õnnelikumaks ning pakkuda tugevat alternatiivi tänastele poliitikutele, keda ta nimetab tegevusetuse tõttu topisteks.

Eriti murelikuks teeb Erikut tõik, et pidurdamatus kasvutrendis on ülekaaluliste laste ja täiskasvanute arv, samas kui Eesti poliitikud vaatavad seda tegevusetult pealt. Toitumisspetsialist rõhutab, et erinevalt teistest poliitikutest motiveerib teda positiivne muutus, mitte omakasu. 

Erik lubab, et läheb Euroopa Parlamenti tegusid tegema, mitte lihtsalt passima.  "Ma ei ole topis, ma olen tegija! Olen aidanud kaotada kümnetel tuhandetel inimestel sadu tuhandeid kilosid üleliigset kehakaalu!"

Erik Orgu on sündinud ja kasvanud Tallinnas. Ta on õppinud kokaks ning töötanud sellel erialal nii Eestis kui ka Londonis, kus ta õppis personaaltreeneriks ja toitumisnõustajaks.

Eriku arvates ei ole näljane inimene seksikas. Seega, nädala sees toitu tervislikult, hea ja paremaga prassi pühapäeval.

Vaata videot!

Pikemat intervjuud Erik Orguga loe juba homsest Õhtulehest.

"Hommikusöök staariga" - Erik Orgu; Anu Saagim; kauplus kohviku Rohujuur emand Piret Britta Pallon

Mäletan, kui aastaid tagasi käisid mul Postimehe toimetuses külas, kaasas hunnik taimepitsasid. Propageerisid toona tervislikku toitumist. Mina rääkisin sulle oma harjumustest. Üks neist oli, et pühapäev ilma pannkookide, maasikamoosita ja šampanjata on võimatu. Läksime toona vaat et tülli, sest sinu arvates oli see äärmiselt ebatervislik traditsioon. Miks sa toona nii närvi läksid?

Vaata, kui räägime ühest päevast, siis pole võib-olla hullu. Sina ehk suudad rämpstoiduga piiri pidada ja tarbida seda vaid ühel päeval nädalas. Tegelikult löövad inimesed aga käega ja teevad seda esmaspäevast pühapäevani. Tarbitakse iga päev natuke midagi ebatervislikku ja see on juba üks kolmandik toitumisest.

Mina söön nädala sees näiteks avokaadot, graavilõhet ja pošeeritud munasid. Nädalavahetusel mässan, millega hing ihaldab. Siis kuuluvad menüüsse nii šampanja, kui pitsa. Ja tead miks? Sest rahuldamata inimene ei ole tõepoolest seksikas.

Tervisliku toiduga on võimalik ka mässata, sest kahjuks pole inimeste distsipliin toitumise osas nii tugev nagu sul. Sest paljudel, kellel läheb nädalavahetus käest ära, läheb sama rada ka terve järgmine nädal. Äärmisel juhul suudetakse ennast kokku võtta teisipäeva lõunaks ja see kestab kuni neljapäeva õhtupoolikuni. Siis on jälle reede käes ja antakse toiduga valimatult tuld. See on minu vankumatu kogemus.

Aga suvi on kohe käes. Anna palun pisut nõu, kuidas suvel heas tujus ja vormis olla ilma, et kõht nurru lööks?

Kui joote alkoholi, siis tarbige ka hästi palju vett. Kaotatud vedelik, mis alkoholi tarbides kehast väljutatakse tuleks kiiresti veega asendada. Veedefitsiiti ei tohi kehas mitte mingil juhul, eriti veel suvel, olla.

Maitsvad pliinid forelli- või lõhemarjaga või miks mitte isegi lihtsad pannkoogid on isegi soovitavad juhul, kui pannkoogijahu on valmistatud tatrast. Jahu ja suhkur on võimalik alati asendada tervislikemate komponentidega.

"Hommikusöök staariga" - Erik Orgu; Anu Saagim; kauplus kohvikus Rohujuur  Foto: Erki Parnaku

Uurisin Erikult lisaks:

Kas staartoitumisnõustajal ja vägagi heas vormis mehel on ka mõni nõrkus?

Kui palju võiks igapäevaselt tarvitada toidulisandeid, on neist üldse tolku?

Millised toiduained võiks poodi jätta?

Mis tegelikult juhtus Eriku ja Palja Porgandi vahel? Kas kohtutee on ka päriselt jalge all?

Ökokohvik-pood Rohujuur asub Tallinna kesklinnas, Lembitu tänaval. Üle kõige armastavad kohviku perenaise Piret Britta Palloni sõnul külastajad kohviku suussulavaid kaneeli- ja moonisaiu, mille valmistamisel pole toorainega tõesti kokku hoitud.

Menüüs on lisaks veel päevasupid ja praed ning mõeldud on ka taimetoitlastele. Koogiletist võib leida nii meekooki kui ka suus sulavat Napoleoni torti.

Rohujuures on ka pisike toidukauplus, kust saab juurvilju, salatit, piima, leiba, limonaadi ja veini. Mõeldud on isegi lemmikloomadele – koertele ja kassidele.