Charles ja Diana pärast poeg Williami sündi Lindo tiiva trepil fotograafidele poseerimas. Foto: VIDA PRESS
Toimetas Triin Tael 24. aprill 2019 11:25
Näitlejanna Keira Knightley on kritiseerinud prints Williami abikaasa Catherine'i modellilikku poseerimist fotograafide ees vaid mõned tunnid pärast sünnitusvaevu. Ka Williami kadunud ema Diana pihtis kord: beebi süles, haigla ette ilmuda oli põrgupiin.

Printsess Diana tutvustas oma mõlemat poega St Mary haigla Lindo tiiva ees. Tema eeskuju on järginud prints Williami abikaasa Catherine, kes on sel moel maailmale esitlenud kõiki oma kolme last. Diana noorem poeg Harry on koos abikaasa Meghaniga teada andnud, et peatselt sündiv ilmakodanik jääb esialgu pere seltsi ning teda tutvustatakse maailmale siis, kui ema-isa on temaga juba veidi kohaneda jõudnud.

Printsess Diana rääkis raamatus „Call Me Diana“ (autor Nigel Cawthorne), et 1982. aastal esmasündinu Williamiga Lindo tiiva ees poseerimine oli kohutav katsumus. „Haiglast lahkudes suutsin vaevu üht jalga teise ette tõsta. Õmblused olid tapvalt valusad. Kas või paar minutit seista ja naeratada oli kohutav pingutus. Niipea kui meie auto fotograafide silme alt ümber nurga kadus, puhkesin nutma.“

Sellele traditsioonile oli aluse pannud prints Charlesi õde Anne 1981. aastal tütar Zaraga maha saades.

Üleelamistele vaatamata pidas Diana oma kohustuseks 1984. aastal ka teist poega prints Harryt samamoodi esitleda.  
 

Diana elulooraamatu autor Andrew Morton on varem paljastanud, et prints Charles oli teise poja sünni üle pettunud. Ta soovinuks tütart. Tagatipuks olid poisil punased juuksed, Diana suguvõsas Spencerite seas levinud tunnusjoon.