Eesti juurtega Kanada lauljatar Kaili Kinnon.Foto: Tiina Kõrtsini
Katrin Helend-Aaviku 24. aprill 2019 00:01
„Ma arvan, et kui sinus on eestlase verd, siis laulmisest ei ole pääsu. See on suur osa eestlaseks olemisest. Ma tunnen, et laulmine on ka minul veres,“ räägib tänavusel Jazzkaarel esinev Eesti juurtega Kanada pop-jazz-lauljatar Kaili Kinnon.

„Ma arvan, et kui sinus on eestlase verd, siis laulmisest ei ole pääsu. See on suur osa eestlaseks olemisest. Ma tunnen, et laulmine on ka minul veres,“ räägib tänavusel Jazzkaarel esinev Eesti juurtega Kanada pop-jazz-lauljatar Kaili Kinnon.

Niisamuti kui laulmine, kuuluvad eestlaseks olemise juurde ka toidud, mis ei puudu üheltki pidulaualt. Lapsena lauljatarile eesti toidud ei maitsenud, aga suuremaks kasvades see muutus. „Meie pere on veetnud suved Torontost väljas, järve ääres asuvas suvekodus, kus vanaema tegi alati mannaputru rabarberitega. Istusime kõik koos ümber laua ja sõime seda. Mulle ei maitsenud üldse!“ Ta mäletab, et vanaema tegi ka pirukaid. „Pirukad ja kringel on ka praegu alati meie pere pidulaual! Alati!“ räägib Kaili Kinnon emotsionaalselt, öeldes sõnu „kringel“ ja „pirukad“ eesti keeles. 

Ta tunnistab, et eesti keelt ta ei räägi, aga mõnda sõna ja väljendit siiski oskab. „Minu nimi on Kaili. Head ööd!“ ütleb ta soravalt ja ilma tuntava aktsendita. Tulevikus on tal soov eesti keel selgeks õppida.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad