Nicholas Hoult noore Tolkienina. Foto: Zumapress.com/Scanpix
Toimetas Triin Tael 23. aprill 2019 17:10
„Sõrmuste isanda“ autori JRR Tolkieni pärijad on alustanud rünnakut eluloofilmile, mille režissöör on nimekas Soome kineast Dome Karukoski („Polaarjoone sangarid“, „Tom of Finland“).

Mais esilinastuvas „Tolkienis“ kehastab tulevast menukirjanikku (1892 - 1973) Nicholas Hoult („Üksik mees“, „Mad Max“) ja tema naist Edithit laulja Phil Collinsi tütar Lily Collins.  Reklaam lubab näidata tuntud autori kujunemisaastaid, sõpruskonda ning selle ohtusattumist esimese ilmasõja puhkemisel. Fox Searchlighti stuudio väitel inspireeris see kõik Tolkieni tema kuulsaid Keskmaa-romaane kirjutama.

Kuid kirjaniku pärijad ja pärandi säilitajad eesotsas poeg Christopheriga tegid teisipäeval avalduse, milles teatasid sõnaselgelt, et nad ei kiida filmi heaks ega ole selle tegemiseks luba andnud. Samuti toonitavad sugulased, et nad pole filmi tegemisel osalenud. 

Raamatu „Tolkien and the Great War“ autor John Garth ütles The Guardianile, et Tolkieni pere reageering filmile on mõistlik. „Eluloofilmid käivad faktidega tavaliselt üsna vabalt ümber ning seegi film pole erand. Tolkieni pere toetus annaks võimalikele lahknevustele ja moonutustele usutavust. See oleks karuteene ajaloole.“