Saund

Traagiliselt surnud The Cranberriese solisti laulud jõuavad viimaks fännideni 

Toimetas Triin Tael, 23. aprill 2019 16:20
Dolores O'Riordan 2016. aasta suvel Prantsusmaal Cognaci festivalil. Foto: AFP/Scanpix
Reedel ilmub ansambli The Cranberries album „In The End“, mis valmis pärast lauljanna Dolores O'Riordani surma.

Hittidest „Zombie“ ja „Linger“ tuntud Dolores O'Riordani (46) surnukeha avastas mullu 15. jaanuari hommikul kella üheksa paiku Londonis Park Lane'il asuva Hiltoni hotelli toateenija. Staar lebas numbritoa 2005 vannis selili vee all. Parameedikute saabumiseks olid politseinikud juba elustamist alustanud, kuid kell 9.16 tunnistati Dolores surnuks. Lahang näitas, et ta oli uppunud. Veres oli alkoholi üle nelja korra rohkem, kui on Ühendkuningriigis auto juhtimisel lubatud. O'Riordan oli suitsetanud ka terve paki sigarette ning pruukinud kangeid ravimeid, nende seas lorasepaami-nimelist rahustit. Iiri lauljanna oli aastaid maadelnud bipolaarse häire ja alkoholismiga.

Enne surma jõudis O'Riordan salvestada The Cranberriese uue plaadi vokaalpartiid. Bändikaaslaste Mike ja Noel Hogani ning Fergal Lawleri kinnitusel oli lauljatar tulvil indu. Ansambel otsustas oma kaheksanda albumi valmis teha ning see ilmub 26. aprillil. Ühtlasi täitub tänavu 30 aastat The Cranberriese asutamisest.

11 palaga plaat  „In The End“ („Lõpuks“), mille esimene singel „All Over Now“ ilmus aasta pärast Dolorese surma, jääb ansamblile viimaseks. „Oma muusikas jääb Dolores alati meiega.“

Dolorese ema Eileen O'Riordan avaldas juba jaanuaris The Cranberriese uuele albumile toetust. „Mulle ei tule pähe paslikumat moodust mälestada Dolorese lahkumise esimest aastapäeva ning tähistada tema elu,“ vahendas toona Sky News.

Kuigi album pole veel väljas, on New Musical Express avaldanud sellest esimese arvustuse. Kriitiku sõnul viib Dolorese vokaali veidi tahumatu tonaalsus mõtted The Cranberriese 1992. aasta debüütalbumile „Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?“, kust on pärit hitt „Linger“. "On tõesti harukordne, et hüvastijätt toob karjääriringi nii puhtalt algusesse tagasi."

Samal teemal

20.00.2019
The Cranberriese tähe surma-aastapäevaks ilmus tema uus laul
06.08.2018
Koroner: The Cranberriese lauljanna uppus purjuspäi vanni
10.02.2018
Lauljata jäänud The Cranberries viib plaadi lõpule
22.00.2018
The Cranberriese solist Dolores O'Riordan saadeti viimsele teele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee