Inimesed

ÕL VIDEO JA FOTOD | Evelin Ilvese isa: „Kellesse küll Evelin on läinud? Miks on tast saanud selline seikleja?“ (114)

Jaanus Kulli, 20. aprill 2019 00:01
Foto: Teet Malsroos

„Olete kuulnud, et Evelin on oma noorest muusikust lahus?“ uurib Evelin Ilvese isa Lembit Int veel enne, kui oleme fotograaf Teeduga jõudnud pakutud istet võtta. „Evelin ise pole mulle sellest midagi rääkinud, aga ta noorem õde Eilike helistas ja teatas sellest uudisest.“

Soomes elav Lembit on Eesti eluga vägagi kursis. Vaatab iga päev Eesti televisiooni, mis Soomes on maksu all, ning loeb hoolega Eesti ajakirjandust. Teeb nädalas kolm korda kepikõndi ja kirjutab peagi ilmuvast raamatust iga päev vähemalt ühe lehekülje. Kõlab nagu Juri Oleša mälestusteraamat „Ei ühtki päeva reata“. Juunis saab Lembit 83aastaseks.

„Andestust selle segaduse pärast, aga naisekätt selles majas pole olnud juba enam kui kümme aastat,“ poetab Lembit, kui ta on meid juhatanud oma kahetoalise üürikorteri suurde elutuppa.

Oma boheemlaslikku elamist justkui natuke häbenedes põhjendab Lembit, et kavatseb lähiajal kolida tagasi Eestisse. „Selle aasta lõpuks ei ole minu lõhna ka siin enam,“ kinnitab ta. „Olen elanud Soomes 27 aastat ja viimased aastad üksinda, abikaasast lahus. Jaanipäeval saan 83, raskeks läheb reisida edasi-tagasi. Mul on Tartus kolmetoaline korter renoveeritud majas, lapsed ja lapselapsed elavad kõik Eestis. Ma ei taha surmani siia jääda.“

Evelin tunneb end siiani esileedina

Istumist on tõesti raske leida, sest ka suurem osa toolidest ja taburettidest on mattunud raamatute, kuid põhiliselt siiski lehevirnade alla.

Elutoa riiuleid kaunistavad aga Evelini fotodega ajakirjade esikaaned. Nii sellest ajast, kui Evelin oli veel esileedi, kui ka hilisemast ajast. Ilmselt jääme neid liiga pikalt silmitsema. Seda märkab otsekohe vanahärra terane pilk. „Kohtume harva,“ tõdeb ta, nukrusenoot hääles.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.04.2019
Evelin Ilves toitumisnõustaja kriitikale: Erik Orgu on ameerikalikult agressiivse stiiliga müügimees
18.04.2019
Evelin Ilves ei välista roheliste juhi kohale kandideerimist
18.04.2019
EVELIN ILVES: on see mood või missugune on tõetera, millest juhinduda?
15.04.2019
KUULA! Evelin Ilvese legendaarsest Lussuliiva videost sündis liigutav ballaad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee