Inimesed

GALERII | Raimond Valgre mälestuseks nimetatud tramm saadeti liinile (3)

Toimetas Andra Nõlvak, 17. aprill 2019 15:32
Liinile sõitis helilooja Raimond Valgre nimeline trammFoto: Robin Roots
Tallinna Linnatranspordi AS jätkab läinud aastal alanud muusikatrammide projekti ja täna saadeti Kadrioru luigetiigi lähistel asuvalt rööbasteelt liinile legendaarse laululooja Raimond Valgre mälestuseks nimetatud trammi.

Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on Valgre looming oma lihtsuses ja rahvalikkuses mõistetav ja oluline mitme põlvkonna inimestele. „Valgre loomingus on igatsust, lootust ja armastust, see aitab üle saada eluraskustest ning jääda alati inimlikuks. Just sellepärast köitis tema looming kuulajaid nii esimese iseseisvuse ajal, rasketel sõja-aastatel, kui ka selle järgnenud keerulistel aegadel. Valgre lummus kestab tänaseni ja nii otsustasimegi jäädvustada selle keerulise saatusega andeka helilooja mälestuse nimelise trammiga,“ lisas Boroditš.

Samal teemal

TLT AS Trammiteenistuse direktor Andres Vään ütles, et ettepanek ühele muusikatrammidest Valgre nimi anda, tuli tema loomingu tulistelt austajatelt. „Valgre laulud ei jäta kedagi külmaks. Need on muutunud rahvalauludeks, mida iga inimene suudab kaasa laulda,“ selgitas Vään.

Tallinna Linnatranspordi ASile on nimeliste trammide liinile saatmine pikem traditsioon ja Raimond Valgre mälestustramm järjekorras seitsmes. Alates läinud aasta septembrist on igal kuul saadetud liinile üks muusikatramm, mis on saanud nime Neeme Järvi, Anne Veski, ansambel Smilersi, lõõtsamaestro Heino Tartese, vabaduslauliku Alo Mattiiseni ja Georg Otsa järgi. Lisaks muusikatrammidele, sõidab Tallinnas kuus retrotrammi, mis on nimetatud Eestile oluliste riigimeeste ja sõjaväelaste järgi.

Samal teemal

31.11.2019
Raimond Valgre päev enne surma: „Öelge, palun, kas minu elu pole olnud tõesti asjata, kas midagi minust jääb järele?“
30.03.2019
Järgmine muusiku nimega tramm hakkab kandma Jaak Joala nime
21.02.2019
ÕL VIDEO JA FOTOD | Kadriorust saadeti teele Georg Otsale pühendatud tramm
21.02.2019
Georg Ots sai trammi ning saab monumendi ja lavastuse