Saund

Curly Strings naaseb pärast beebipuhkust lavale suuremana kui eales varem 

Ohtuleht.ee, 17. aprill 2019 15:03
Curly StringsFoto: Ülar Mändmets
Ansambel Curly Strings on olnud juba mõnda aega lavalaudadelt eemal, suurendanud perekonnaringi ja jätnud fännid muusikalise ootuse kütkeisse. Nüüd on paus lõppemas. Ansambel tuleb taas ja sedapuhku suuremana kui kunagi varem.

Kolmel maikuu kontserdil kõlavad Curly Stringsi armastatud lood uues kuues – Tõnu Kõrvitsa, Rasmus Puuri, Tauno Aintsi ja Arno Tamme seades.

Samal teemal

„Teadupoolest on meil küllaltki piiratud kõlavahenditega punt. Kuidas panna jalg ilma trummita tatsuma, tõsta kuulaja neljal keelpillil taevastesse kõrgustesse ning siis tuua ühe ilusa lauluhäälega pehmelt kodusesse soojusse tagasi? Üldiselt tuleb see meil täitsa kenasti välja, kuulaja saab kena sõidu, kuid saladuskatte all võime öelda, et meie lugudes on potentsiaali kõvasti rohkem, lausa nii palju, et toita sümfooniaorkestri hiigelmootorit! Vot sellega saab alles uhke sõidu!" lubab Curly Strings.

Eestis esmaesitusele tulev kontsertprogramm sai tõuke saksa suurima pärimus- ja maailmamuusikale keskenduva Rudolstadt Festivali ettepanekust ning sündis omamaiste seademeistrite Tauno Aintsi, Tõnu Kõrvitsa, Rasmus Puuri ja Arno Tamme kaasabil. Just nõnda, eelnimetatud festivalipubliku rõõmuks, said 2018. aasta juulis kontserdilaval kokku meie Curly Strings ning Tüüringimaa sümfooniaorkester (Thüringer Symphoniker).

Millist rõõmu ja vabadust hoovab komeedina eesti muusikataevasse tõusnud Curly Stringsi muusikast, teame kõik. Kuid kuidas see kõlab, kui ansambliga koos on laval sümfooniaorkester ning abikäe on ulatanud eesti parimad orkestriseadete tegijad, saab publik aimu maikuu alguses.

Sümfooniline Curly Strings rõkkab ja rõõmustab 1. mail kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis, 3. mail kell 19 Pärnu kontserdimajas ja 4. mail kell 19 Tartus Vanemuise kontserdimajas. 

Samal teemal

30.03.2019
Curly Stringsi värsked lapsevanemad: „Tehke lapsi! Laste kasvatamises pole midagi rasket, kõik on väga tore!“
21.03.2019
Curly Stringsi liikmed: pärast laste sündi saame bändiproovis tunniga tehtud rohkem kui varem